Раднику Прем’єр-міністра України, народному депутату України Тарасу Чорноволу

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Звернутися в такий спосіб до тебе, Тарасе, нас змусила низка кроків, які ти зробив останнім часом.
Ми згадуємо історію наших стосунків, нашої співпраці. Твоєму входженню в наше коло передували трагічні події: загибель твого батька – В’ячеслава Чорновола, та загибель нашого друга – Олександра Ємця.
Олександр Ємець був нам більше, ніж другом – він став нам братом. За понад 10 років дружби з Ємцем у нас склалася бойова "трійка", яка пройшла непростий і цікавий шлях в політичному полі України. У нас не було секретів один перед одним, ми переконували один одного, допомагали один одному, спільно приймали різні політичні рішення, виробляли спільну позицію, завжди намагалися діяти по совісті.
Ми всіляко вітали твій, Тарасе, прихід у велику політику, і були раді твоєму приєднанню до нашої "трійки". Ми прийняли тебе як брата, бо ти, фактично, замінив нам покійного Ємця.
Ми раділи твоїм успіхам в політиці, допомагали тобі стати народним депутатом України, гордилися, що маємо такого бойового товариша і побратима.
Ми разом приймали активну участь в діяльності Форуму національного порятунку, в акціях "Україна без Кучми!", боролися зі злодійським режимом, який створив і очолює Леонід Кучма, режимом, який знищив твого батька.
Ми разом приймали активну участь в діяльності "Нашої України", були активними учасниками внутрішньої дискусії про стратегію і тактику її діяльності, напрацювали багато пропозицій для її лідера – Віктора Ющенка.
Будемо відвертими: ніхто з нас не вважав і не вважає Віктора Ющенка ідеальним. У кожної людини і політика є свої переваги і недоліки. Але ми завжди сходилися на тому, що іншого шляху в нас немає, окрім як підтримати Віктора Ющенка. Бо на цих виборах ми обираємо не прізвище, а шлях розвитку України. Ми обираємо між Україною і Уркаїною. Тому переконані, що з Віктора Ющенка має розпочатися нова епоха в історії України.
Серед нас найзапеклішим критиком Віктора Ющенка був ти, Тарасе. Ми з тобою часто погоджувалися, проте часто й сперечалися, переконували в протилежному. Але всі наші суперечки ніколи не позначалося на нашому ставленні до тебе.
Але ти перейшов межу, яку не мав права переходити. З критика Ющенка ти перетворився на прислужника режиму Кучми-Януковича-Медведчука. Того режиму, який довів за 13 років Україну до прірви. Того режиму, з яким боролися ми з тобою. Врешті того режиму, який вбив твого батька – В’ячеслава Чорновола.
Тому твій вчинок ми називаємо зрадою. Це – зрада нашій спільній справі боротьби з кучмізмом, зрада нашій дружбі, зрада пам'яті твого батька.
Але найбільше бентежить те, що ти став активним захисником уособлення режиму – Віктора Януковича. Янукович в твоїх очах став хорошим Прем’єром, з яким можна працювати, хоча ще півроку тому він був для тебе найбездарнішим.
Але останньою краплею, яка підштовхнула нас написати цього листа, був той "камінь", який, за твоїми словами, влучив у голову Януковича під час поїздки до Івано-Франківська. Так і хочеться запитати: почім "камінчики", Тарасе?
І цей фарс ти назвав фашизмом. Як же тоді назвати все те, що чинить існуючий режим, яскравим породженням якого є твій нинішній "бос", в тому числі і по відношенню до нелюбого тобі Віктора Ющенка. Чи може ти забув Харків, Донецьк, Суми, безліч інших злочинів і пакостей бандитської влади?
Невже ти не розумієш, до чого підштовхує Україну існуючий режим? Адже невипадково для "замаху" на Януковича обраний Івано-Франківськ, невипадковими є "стихійні" мітинги на Сході та погрози з парламентської трибуни з боку "Регіонів". Режим цей не зупиниться ні перед чим, і ти це знаєш не гірше нас.
То чи не соромно тобі, Тарасе, брати участь в цих брудних сценаріях режиму, на руках якого кров В’ячеслава Чорновола? Чи не соромно тобі захищати і підтримувати двічі судимого, безграмотного і недолугого актора (чи точніше "танцора"), якому заважає те, що в нього влучило?
А от нам за тебе соромно!
Володимир Філенко, Тарас Стецьків, народні депутати України