Наразі є ще багато невирішених питань у законопроекті про ринок землі, проте, як тільки законопроект буде готовий – він надійде до сесійної зали Верховної Ради України, однак і після цього – ринок запрацює не одразу.

Про це розповів голова ВРУ Дмитро Разумков під час інтерв’ю в ефірі телеканалу “Україна”, передає УНН.

"Коли все буде готово в рамках регламенту діючого законодавства до розгляду цього питання в другому читанні, Верховна Рада обов’язково перейде до розгляду цього законопроекту", - зазначив Разумков, відповідаючи на запитання, коли чекати другого читання законопроекту про ринок землі.

Спікер зазначив, що рішення ухвалює не він, і не хтось окремий з Ради, а "рішення приймає Верховна Рада – більшістю голосів. І підтримувати ті чи інші поправки, і приймати рішення за закон в цілому буде саме ВР".

Він також заявив, що ключові питання були враховані.

"Я говорю про обмеження для іноземців, фактично, заборону продавати землю іноземцям, на сьогодні, та компаніям, у яких є власником або кінцевим бенефіциаром іноземці – також заборонено до референдуму. Дуже сильно знижений показник, фактично, продажу землі в одні руки. І сьогодні, є дискусія "більше-менше", але, станом на сьогодні, це 10 тисяч (гектарів - ред.)", - зазначив голова ВРУ.

Тим не менше, він додав, що враховано не всі аспекти, і тільки після опрацювання законопроект надійде до Верховної Ради.

"Тому, ці позиції були враховані, є й інші позиції, що були враховані комітетом, є ті, які не враховані – і деякі політичні сили критикують за це. Тому, коли буде готовий цей законопроект до розгляду, він надійде до ВР, я маю на увазі до зали, і ми зможемо розглядати в рамках діючого законодавства та Регламенту", - розповів Разумков.

Крім того, спікер зазначив, що ухвалення закону при ринок землі не означає, що ринок відкриється одразу, адже багато аспектів потрібно привести до відповідних норм.

"Давайте будемо відверті, що навіть після прийняття закону про ринок землі, ринок не одразу відкривається. Є "лаг" до жовтня 2020 року, коли інші дуже важливі аспекти цієї реформи повинні бути приведені до відповідних норм. Це і реєстри, і антирейдерська система, це і нормальні карти, що в повному обсязі відображають - де, що, як і кому належить, це створення державного банку землі, це створення і отримання дешевих кредитів. Багато роботи, яку необхідно виконати на цьому проміжку, і лише після цього, дійсно, відкриється ринок", - розповів Разумков.

Нагадаємо, у “Слузі народу” розповіли, коли ВР розгляне законопроект про ринок землі.