Про це заявив у понеділок на брифінгу офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт, повідомляє кореспондент «Укрінформу» в ФРН.

«Федеральний уряд сприйняв із занепокоєнням повідомлення про те, що «Газпром» має намір розірвати свої договори із українським «Нафтогазом», ще більшу стурбованість викликає те, що постачання газу в Україну не здійснюється», – сказав Зайберт.

При цьому він нагадав, що є два рішення Стокгольмського суду щодо спору між двома енергокомпаніями – від кінця грудня і кінця лютого. У Берліні переконані, що зараз обидві компанії мають виконувати ці рішення, у яких прописані права та зобов'язання сторін.

«Якщо «Газпром» тепер хоче передчасно оголосити про розрив контрактів, це викликає роздратування не лише тут, у Німеччині, але і в інших країнах ЄС, і в Єврокомісії», – підкреслив Зайберт. За його словами, в інтересах ЄС, а також Росії та України, щоб вони виступали надійними партнерами у питанні забезпечення Європи газом, щоб було гарантовано безперервність і безпеку.

Представник Меркель привітав як позитив те, що єврокомісар Марош Шевчович зараз намагається вирішити цей конфлікт, маючи контакт із обома країнами. У «тісному контакті» з усіма сторонами переговорів перебуває і федеральний уряд і підтримує всі кроки, які зможуть привести до врегулювання, запевнив його представник.

Утім, зв'язку між ситуацією, що склалася, і проектом «Північний потік 2» уряд ФРН не бачить, продовжуючи наполягати, що це суто економічний проект. Вирішальним тут є, щоб були дотримані всі правові та національні законодавства – європейські, міжнародні і, звичайно, окремих країн», – заявив Зайберт.

Одночасно представник канцлера нагадав, що Берлін завжди був переконаний, що і німецьким, і європейським інтересам відповідає те, щоб Україна продовжувала надалі відгравати роль країни-транзитера для російського газу до Європи.

 

«Вголос»