День виборів на Донбасі збігся із початком безстрокового припинення вогню. Вперше було заборонено стріляти з будь-якого озброєння. Водночас у штабі Операції об’єднаних сил пояснили, що будь-який вогонь – це не вогонь у відповідь, а значить у випадку провокацій, вилазки штурмових груп та будь-якій загрозі життю військовослужбовця Збройні сили України мають право відкривати вогонь у відповідь.

За перші 8 годин режиму тиші штаб обстрілів не зафіксував, хоча військові не приховують – розраховують на провокації.

Також на позачергових парламентських виборах для військових, при чому не лише на передовій, а й тим хто перебуває в місцях постійної дислокації, Верховна Рада ускладнила процес голосування фактично своєю бездіяльністю, передають "Факти ICTV".

Цього разу не були створені дільниці для військових, армійці голосують на звичайних виборчих дільницях, разом із місцевим населенням. Для цього військовослужбовці писали окремі заяви для перенесення місця голосування за місцем прописки на місце служби.

Через це виникли деякі труднощі, оскільки адреси прописок військових потрапляли до рук місцевих, які працюють на виборчих дільницях, а це вже витік інформації за межі військової частини.

Також військовослужбовці, які змінили місце голосування мають право проголосувати лише за список партії, а другий бюлетень за мажоритарників вони не отримують. Такі складнощі призвели до того, що багато армійців відмовились йти на вибори.

Нагадаємо, що стало відомо про перші порушення на виборчих дільницях.