Розслідувачі львівського видання «Наші гроші» опублікували інформацію про те, як «розігрувався» тендер на прибирання міста Броди у Львівській області. За результатами з’ясувалося, що переможених у цьому змаганні не було – лише переможець. А за організацією оборудки нібито стирчать вуха родини міського голови Бродів Анатолія Белея.

Так, повідомляється, що компанія «Моноліт буд констракт» та підприємець Іван Макар конкурували на тендері на прибирання доріг у Бродах за 1,2 млн грн, причому обидва учасники безкоштовно орендують спільну машину в однією людини – Миколи Кочубая, який раніше був власником «Моноліт буд констракту». Про це свідчать тендерні документи учасників, подані на різних торгах.

Договір із приватним підприємцем Іваном Макаром виконком Бродівської міськради підписав 19 лютого. Згідно з технічним завданням, переможець торгів до кінця 2020 року прибиратиме 34 вулиці міста загальною площею понад 410 тис. квадратних метрів. Частота прибирання залежатиме від погодних умов, однак не рідше ніж вісім разів на місяць.

Протягом аукціону учасники не знижували своїх пропозицій. Відтак договір про прибирання підписали з Іваном Макаром, оскільки його ціна була на 5 тис. грн дешевшою. Учасники зустрічаються на торгах вже втретє, і кожного разу перемагає Іван Макар.

У документах Макара зазначено, що Микола Кочубай безкоштовно «позичив» йому прибиральну машину моделі Hako citymaster. На іншому тендері конкурент Івана Макара – ТОВ «Моноліт буд констракт», також вказує, що орендує цей ж автомобіль із аналогічними номерними знаками у Миколи Кочубая.

Варто зазначити, що Микола Кочубай протягом 2017-2018 років був співвласником «Моноліт буд констракт». Також цій фірмі безкоштовно позичив техніку Василь Белей – син міського голови Бродів Анатолія Белея, який також є головою тендерного комітету бродівського виконкому.

Приватний підприємець Іван Макар зареєстрований у Бродах, і з початку 2019 року отримав три замовлення на 1,05 млн грн, усі з яких – від виконавчого комітету Бродівської міської ради.

Тим часом у спільноті “Броди. За лаштунками” повідомляють, що під час проведення цього тендеру було порушено щонайменше три статті законів «Про публічні закупівлі» і «Про запобігання корупції».

“Це вже втретє перед громадою розігрують цей цирк: начебто тендер між Белеєм і Белеєм, в якому незмінно перемагає Белей зі старенькою машиною секонд-хенд, яка наче і не його, і не сина, і навіть не Івана Макара. 1,2 млн – чималенька добавка до зарплати міського голови.

Цими оборудками мали би зацікавитися антикорупційні органи. Знаємо, що відповідні звернення вже готуються”, – сказано у заяві.

“Про моральний бік питання навіть не варто згадувати, та все ж: торік опинилися без роботи десятки працівників комунального підприємства, зокрема двірників. Думаю, вони прибирали краще, ніж стара белеєва машина, яка хіба здіймає пилюку. Але раз така «автоматизація процесу», то якби мер дбав про міську господарку, а не власну кишеню, купив би для міста дві такі машини, які служили би роками і не витягували щороку мільйони з бюджету”, – додають активісти.