Відновлення могил бійців Української повстанської армії (УПА) в Польщі можливо після прийняття ряду політичних рішень і внесення змін в нормативні документи про військові поховання.

Про це повідомляє  Dzieje.

За словами директора Інституту національної пам'яті Польщі Адама Сівек, можливу участь Інституту в оновленні українських могил у Польщі має бути результатом спільної позиції з цього питання Міністерства закордонних справ і Міністерства культури. Крім того, важлива підтримка в даному питанні Підкарпатського і Люблінського воєводств, де розташовані могили бійців УПА.

"Спільні консультації з цього питання необхідні як мінімум для визначення того, який статус слід надати спірним українських об'єктів. Це відноситься тільки до місць поховань, оскільки символічні поминки українських формувань, члени яких несуть відповідальність за злочини проти польського населення, абсолютно неприпустимі на території Республіки Польща ", - зачвив Сивек.

На території Польщі знаходиться близько 70-80 могил вояків УПА. В основному вони знаходяться на території Підкарпатського та Люблінського воєводств.

Нагадаємо, МЗС України викликало посла Польщі.