Компанія ТОІ-ТОІ, яка є світовим лідером з виробництва, оренди та обслуговування мобільних туалетних кабін і санітарних контейнерів, заявила про фінансові зловживання у Львівській міській раді. Представники компанії розповіли, що чиновники здійснюють махінації з тендерами, прописуючи умови під конкретні недоброчесні фірми, й через них здійснюють масштабну розстрату бюджетних коштів. При цьому, як стверджує компанія, роблять це так, щоб унеможливити перевірки Антимонопольного комітету.

Про це на своїй сторінці у “Фейсбуці” повідомив голова фракції “Європейської солідарності” у Львівській міській раді Петро Адамик.

“Компанію ТОІ-ТОІ у Львові знають всі. Це одна з перших фірм з іноземними інвестиціями, яка розпочала працювати у нашому місті.

До мене звернулось керівництво ТОІ-ТОІ з проханням скерувати офіційний запит до виконавчої влади Львова щодо недоброчесної поведінки міських чиновників. Суть їхньої скарги відома: чиновники ЛКП “Зелений Львів” закупають послуги за завищеною ціною у своїх фірм завдяки тому, що прописують неконкурентні конкурсні умови.

Цей лист не лише може свідчити про факти корупції у Львівській міськраді, але й пояснює те, чому більшість депутатів не хоче сьогодні голосувати за нові кредити, оскільки не мають перед собою детальних проєктів та розрахунків щодо кредитів. Ми не довіряємо недоброчесним чиновникам, а тому повернемося до цих питань лише після того, як їх детально опрацюють та представлення. Нагадаємо, що ЛКП “Зелене місто”, яке займається будівництвом сміттєпереробного заводу, отримало позику ЄБРР на 33 млн євро, з яких 8 млн – відсотки.

Звертаюсь до журналістів та блогерів з проханням максимально поширити звернення компанії ТОІ-ТОІ до влади Львова, а також прошу їх активно вимагати пояснень від влади щодо цього факту”, – написав Петро Адамик.

Також депутат опублікував текст звернення компанії ТОІ-ТОІ:

Ми, ТОВ “ТОІ-ТОІ системи санітарні” світовий лідер з виробництва, оренди та обслуговування мобільних туалетних кабін і санітарних контейнерів, працюємо у 26 країнах світу протягом 45 років.

В Україні наша фірма розпочала свою діяльність зі Львова і відповідно наш центральний офіс у місті Лева з 2000-го року, де ми надаємо послуги вже понад 20 років та дбаємо про комфорт, чистоту та європейський вигляд нашого міста. Також ми працюємо практично у всіх регіонах нашої країни, а саме: у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Вінниці, Житомирі, Києві, Одесі, Миколаєві, Харкові. Сплачуємо податки в місцевий (м. Львова) бюджет, а 50 наших працівників отримують високу офіційну зарплатню. Наші біотуалети стоять в багатьох парках, пляжах і зонах відпочинку, в таких країнах, як Польща, Австрія, Німеччина, Італія, Франція і всі наші замовники задоволені ціною, якістю, кольором, розмірами та датою виготовлення кабінок. Але в нашому рідному місті новий керівник ЛКП “Зелений Львів”, Данилюк Володимир Антонович, так не вважає…

13 травня 2020 року я, директор з продажу, Бурханов Олег і мій колега, менеджер з регіонального розвитку, Петришин Петро приїхали в ЛКП на переговори до Володимира Антоновича щодо встановлення 50 біотуалетів в парки м. Львова. Ми пояснили, що наша компанія працювала з “Зеленим Львовом” неодноразово(останній договір з 28.08.2019 до 31.03.2020), і колишнє керівництво Комунального Підприємства було всім задоволено. Ми розуміємо, яка ситуація у світі з пандемією коронавірусу, що зараз карантин, що в бюджеті міста нема коштів. А тому у нас є спеціальна ціна 1000 грн в місяць за один біотуалет з обслуговуванням двічі на тиждень, і ми готові й надалі надавати послуги на таких умовах. На наступний день ми приїхали підписувати договір, але отримали відповідь, що наша пропозиція не розглядається, оскільки є інша компанія, яка буде надавати послуги.

19 травня 2020 року в системі Прозоро опублікували договори між ЛКП “Зелений Львів” і ТОВ “Проеко-сервіс” з ціною 1600 грн і 2000 грн в місяць за одну кабіну, а це на 60 та 100 % більше, ніж ми пропонували. Дивно бачити подібне у час, коли чимало підприємств зачинились на карантин, і тому скоротились надходження до бюджету міста.

22 травня 2020 року на електронну адресу ЛКП ми відправили офіційну комерційну пропозицію з меншою ціною, а 25 травня 2020 я зареєстрував цю пропозицію в приймальні.

1 липня 2020 року ЛКП “Зелений Львів” опублікував тендер в системі Прозоро, де технічному завданні прописав такі специфічні умови:

– Зелений колір обладнання;
– Габарити (Д*Ш*В), м: 1,12х1,22х2,26;
– дата виробництва не пізніше 2018 року.

Прошу зауважити, що слово аналог чи еквівалент не застосовують, тобто прописують Технічне завдання під конкретну компанію, яка мінімізує податки, платить своїм працівникам мінімальну заробітну плату та завозить обладнання нелегально через кордон, без сплати мита й ПДВ.

Також роблять не один тендер на 34 біотуалети, а подрібнюють на декілька закупівель, щоб сума тендера кожного не перевищувала 200 000 гривень, тобто щоб ми не мали змоги подати скаргу в Антимонопольний комітет, оскільки це допорогові закупівлі.

Просимо Вас втрутитись і допомогти вирішити цю несправедливість, а саме:

– внести зміни в технічне завдання, додати слово “еквівалент”
– отримати відповідь від Данилюка Володимира Антоновича щодо того, чому він підписав договір на два місяці, і на послуги, які на 60-100% дорожчі, ніж на ринку
– розголосити цю інформацію в Засобах масової інформації.