В Україні на масових заходах 9 травня були зареєстровані 33 події, пов’язані з використанням забороненої символіки. Найбільше – у Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській областях, а також у місті Києві.

Про це під час брифінгу в Києві повідомив речник Нацполіції України Ярослав Тракало, передає «УНН».

«Станом на зараз маємо 33 зареєстровані події, пов’язані з використанням забороненої символіки. Найбільше таких подій зареєстровано у Дніпропетровській (7), Миколаївській (5), Одеській (3) областях, а також у місті Києві (6)», – сказав Тракало.

За його словами, з них 13 повідомлень зареєстровані за використання георгіївської стрічки. Це – Миколаївська, Дніпропетровська та Одеська, Кіровоградська, Донецька, Запорізька, Харківська області та місто Київ.

«Крім того, 15 подій зареєстровані за використання іншої забороненої символіки, наприклад червоних прапорів або серпа та молота. Найбільше – у Дніпропетровській області та місті Києві – по 5 випадків», – додав Тракало.

Він підкреслив, що за 13 фактами наразі вже складено відповідні адмінматеріали за статтею 173 зі значком 3 кодексу України про адміністративні правопорушення – виготовлення та пропаганда георгіївської стрічки, що тягне за собою накладення штрафу від 850 до 2 550 грн з конфіскацією такої стрічки.

«Також наразі відомості за 5 фактами вже внесено до ЄРДР за частиною 1 статті 436 зі значком 1 Кримінального кодексу України – це виготовлення і поширення комуністичної та нацистської символіки або пропаганда тоталітарних режимів. Чотири такі випадки зареєстровано у Дніпропетровській області та один в Одеській», – сказав він.

Тракало додав, що санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що під Кривим Рогом закидали камінням автобуси з охочими святкувати День Перемоги.