Відповідне рішення було прийнято в зв'язку з рекомендаціями Держдепартаменту США, повідомляє The Stanford Daily.

За словами глави університетського центру програм навчання за кордоном Рамона Сальдівара, правила навчального закладу забороняють відправляти студентів молодших курсів на стажування до країн, яким Держдепартамент присвоїв третій або четвертий рівень небезпеки.

На студентів старших курсів, викладачів та співробітників університету заборона не поширюється.

У Стенфордському університеті підкреслили, що Росія вже не перша країна, в яку обмежений в'їзд для студентів. Зокрема, в 2016 році студентів заборонили відправляти в Стамбул через непросту ситуацію.

У Росії студенти молодших курсів Стенфордського університету проходили стажування, зокрема, в Центрі Карнегі. Держдепартамент США підвищив для Росії рівень небезпеки з другого до третього на початку січня.

Третій рівень, за класифікацією Держдепу, означає, що в перебування в країні може бути пов'язане зі «значним ризиком для здоров'я і безпеки».

У Вашингтоні таке рішення пояснили ймовірністю терактів, викрадення іноземних громадян, а також заворушень на Північному Кавказі. Також Держдепартамент наголосив, що громадяни США можуть зазнавати утисків з боку співробітників російських правоохоронних органів.

Додатковим моментом стало скорочення чисельності персоналу американських диппредставництв в Росії, що зменшує можливість для юридичної допомоги постраждалим.

 

«Вголос»