Саме стільки в календарі-2018 налічується субот і неділь, а також неробочих державних свят. Експерти б’ють на сполох через таку кількість неробочих днів, пише «Сегодня».

Економіст Борис Кушнірук стверджує, що в Україні, як для бідної країни, дуже багато вихідних.

«Багато що залежить від усвідомлення людьми того, що потрібно працювати, і працювати багато. Те, що у нас занадто багато, як для бідної країни, святкових днів, – це факт», – підкреслив він.

Що стосується «довгих вихідних», які утворюються через перенесення робочих днів (якщо святкові дні випадають на середину тижня, – ред.), експерти вважають, що це якраз зроблено для підвищення продуктивності праці.

«Перенесення мають сенс. Наприклад, якщо свято випадає на четвер, то дуже велика ймовірність того, що в уявленні більшості працівників і п’ятниця буде полувихідним днем. Коли люди виходять на роботу всього на один день між двома вихідними, вони перебувають в стані «а навіщо нам сьогодні працювати?». А перенесення робочого дня на інший тиждень і об'єднання його з іншими робочими днями передбачає, що режим праці буде більш ефективним», – пояснив Кушнірук.

Питання про кількість вихідних також активно обговорюється і законодавцями. Однак, за словами економістів, порахувати ефект для економіки практично неможливо.

У той же час генеральний директор Директорату норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України Юрій Кузовий стверджує, що за кількістю вихідних днів Україна знаходиться на середньому рівні серед інших країн.

«На державні та релігійні свята ми відпочиваємо 11 днів на рік. Цей показник не більший і не менший ніж в Європі. Ми абсолютно середньостатистична країна в цьому питанні. Якби від цих 11 днів залежав стан економіки країни, напевно, питання про скорочення кількості свят обговорювалося б серйозно. Набагато більше на стан економіки впливає продуктивність праці, рівень продуктивності», – сказав він.