10.06.2010 року, на 15.30 год. у Галицькому районному суді м.Львова (головуюча суддя Шумська Н.Л.) було призначено чергове судове засідання у цивільній справі за позовом Починка І. до прокуратури Львівської області та прокурора області про захист честі, гідності та ділової репутації.

До початку судового засідання суддя заявила собі самовідвід мотивуючи тим, що прокуратура області (прокурор області) неодноразово зверталася до Кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Львівського апеляційного округу про притягнення її до дисциплінарної відповідальності у кримінальній справі по якій рішення, постановлені нею, залишено без змін судами всіх інстанцій, а у притягненні її до відповідальності вказаною Кваліфікаційною комісією відмовлено. Дана кримінальна справа, як повідомлено суддею, немає жодного відношення до правовідносин, що розглядаються у вказаній цивільній справі.

Слід зазначити, що відповідно до ст.20 ЦПК України підставами для відводу ( самовідводу) судді є участь у процесі як свідка, перекладача, секретаря судового засідання під час попереднього вирішення цієї справи; пряма чи побічна заінтересованість у результаті розгляду справи; перебування у родинних стосунках зі сторонами або іншими особами, які беруть участь у справі; інші обставини, які викликають сумнів в об»єктивності та неупередженості. За вищевказаних підстав суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу).

Жодного тиску на суддю у даній справі, зі сторони працівників прокуратури області та особисто прокурора області не чинилося, тим більше про будь-який тиск суддею у самовідводі не вказано, про що свідчить відповідний звукозапис судового засідання.

Вказане процесуальне рішення, яке було прийнято у справі передбачено ст.20,23,24,25 ЦПК України і жодних емоцій, як стверджує Починок І. – сліз на очах судді, - не викликало.