«Одній з наших груп... вдалося підірвати автобус, повний ізраїльських туристів, загарбників Святої землі», – йдеться в заяві ісламістів, поширеній через арабські ЗМІ.

У повідомленні йдеться також про можливі нові теракти найближчим часом. Однак, за даними ізраїльської преси, міністр закордонних справ Болгарії відкинув версію про можливу причетність цього угрупування до теракту.

Раніше Ізраїль заявляв про причетність до вибуху ліванського руху «Хезболла» та іранської влади. Керівництво Ірану у відповідь назвало ізраїльські звинувачення безглуздими, а лідер «Хезболли» шейх Хасан Насралла заявив, що рух ліванських шиїтів не воює з туристами.

Нагадаємо, 18 липня 2012 р. на парковці міжнародного аеропорту Бургаса в автобусі, в який сідали ізраїльські туристи, в тому числі з дітьми, стався вибух. За останніми даними Міністерства внутрішніх справ (МВС) Болгарії, загинули 7 людей. Серед жертв теракту п'ять громадян Ізраїлю та один громадянин Болгарії - водій автобуса. Сьомим загиблим є терорист-смертник. Понівечене тіло чоловіка знайшли на місці події.

У кишені у нього знайшли американські документи, які виявилися фальшивими. Чоловіка не виявилося ні в базі ФБР, ні в базі болгарської прикордонної служби. Незабаром з'явилася інформація, що виконавцем теракту став підданий Швеції Мехді Йезалі, який прибув до Болгарії за підробленим водійським посвідченням, виданим у штаті Мічиган.

Пізніше шведська влада спростувала повідомлення болгарських ЗМІ про те, що смертником, який підірвав автобус з ізраїльськими туристами, був громадянин Швеції.

Зазначимо, раніше також повідомлялося, що болгарська поліція затримала двох підозрюваних в причетності до вибуху в аеропорту Бургаса.

Джерело: РБК-Україна