Відсторонена від посади президентка Південної Кореї Пан Кин Хє в неділю, 12 березня, залишила президентську резиденцію - Блакитний дім - та повернулася до свого приватного будинку в Сеулі. Про це повідомляє DW.

 Два дні тому Конституційний суд країни ухвалив остаточне рішення про відсторонення Пак Кин Хє від посади у зв'язку з корупційним скандалом.

Виїзд кортежу Пак Кин Хє з президентської резиденції транслювало наживо місцеве телебачення. Приватний будинок Пак Кин Хє охороняють численні поліцейські. На прибуття відстороненої президентки чекали деякі члени її партії та сотні прихильників з державними прапорами та фотографіями Пак Кин Хє. Вони вимагали скасувати рішення про імпічмент.

Вона сама поки не коментувала публічно рішення Конституційного суду. Після прибуття Пак Кин Хє до її приватного будинку речник лідерки пізніше висловив її вибачення за те, що вона не змогла добути до кінця президентський термін, а також сподівання, що «правду врешті-решт буде показано», передає агенція AFP.

Вона втратить президентську недоторканність та імунітет від кримінального переслідування. Дострокові президентські вибори в країні мають відбутися упродовж 60 днів.

Пак Кин Хє звинувачують у тому, що її подруга Цой Сун Сіль використовувала свої дружні зв'язки і примушувала південнокорейські компанії до багатомільйонних пожертв нібито на користь благодійних організацій.

Внаслідок корупційного скандалу парламент Південної Кореї 9 грудня розпочав процедуру імпічменту глави держави і відсторонив президентку від посади. Остаточне рішення мав ухвалити Конституційний суд.