Про це сьогодні на брифінгу повідомив директор департаменту містобудування Андрій Павлів, передає кореспондент Вголосу.

Встановлення контейнеру, як повідомив Андрій Павлів, відбулося у рамках проекту «Створення муніципальної системи поводження із відходами побутового електронного та електричного устаткування у місті Львові із використанням досвіду міста Любліна».

Директор департаменту містобудування також зазначив, що етап номер один –  налагодження мережі збору батарейок.

Так, головний спеціаліст управління екології та благоустрою Оксана Війтик повідомила, що наразі закупили для встановлення 80 контейнерів для збору батарейок і перший сьогодні символічно встановили у ЛМР.

«Наступні контейнери будемо встановлювати у приміщеннях ЛКП, вищих навчальних закладах, районних адміністраціях», – додала координатор проекту.

Також Оксана Війтик розповіла, що схема розміщення контейнерів буде описана в «Комплексній муніципальній програмі поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування у місті Львові на 2013-1017 роки».

Громадські слухання щодо цієї програми відбудуться у великій сесійній залі ЛМР 1 листопада о 15:00 год.

Окрім того, Оксана Війтик зазначила, що наразі в Україні немає жодного підприємства, яке б займалося утилізацією батарейок.

«Буде організовано склад батарейок і, швидше за все, на утилізацію вони будуть передаватися за кордон», – розповіла Оксана Війтик.

Також координатор повідомила, що учасники проекту поводження із відходами працюють над тим, щоб  мережа скриньок розширювалася з року в рік.

«У рамках цього проекту ми закупили також два автомобілі – «екобуси», які будуть їздити за встановленим графіком, де розміщені контейнери», – розповіла Оксана Війтик.

Окрім того, заступник координатора проекту Алла Войціховська повідомила, що проект «Створення муніципальної системи поводження із відходами побутового електронного та електричного устаткування у місті Львові із використанням досвіду міста Любліна» реалізовуватиметься в рамках програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 роки.

Європейський союз виділив на проект 1,2 млн євро.

Термін реалізації проекту – 2 роки. Відтак, у січні 2014 року у місті створюватимуть систему збору відходів, тобто встановлюватимуть пункти прийому батарейок. Наступного року планують закупити установку для знешкодження та вилучення ртуті.

Відзначимо, що це далеко не перша ініціатива збору батарейок у Львові. Нещодавно Вголос писав про програму Мінекології «Викидай правильно», у рамках якої на Львівщині буде понад 30 пунктів збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів, які зберігатимуть у безпечному для довкілля місці, а згодом відправлять на утилізацію.

Також пункти збору відпрацьованих батарейок уже роками діють при деяких мережах магазинів у Львові.