Таку думку він висловив в ефірі Громадського інтернет-телебачення Львівського прес-клубу сьогодні.

За словами історика, в нас початок війни звикли сприймати, як початок пострілів, смертей тощо. Однак насправді війна – це комплекс різних операцій, серед яких приведення в спеціальне розташування військ, проведення навчань, інших спецоперацій.

«В нас війну сприймають, як перші вибухи та гармати, але війна – це проведення спеціальних операцій, які Росія постійно робила. Всі пам’ятають, як після зачисти Кавказу поводились росіяни: перекидалась зброя, переміщувались війська, посилювалось групування Чорноморського флоту, проводяться навчання, де тренувалися робити те, що  зараз роблять. Зараз просто етап, коли виникла можливість використати всі заготовані плани», – пояснив Михайло Слободянюк.

Він додав, що початок війни – це суто політичне рішення, армія самостійно не може приймати політичних рішень. Саме тому українські військові не застосовують зброю проти окупантів.

«Якщо армія почне діяти на власний розсуд, то у нас може з’явитися своєрідна африканська  армія, коли кожен генерал буде вважати себе розумнішим за наше політичне керівництво і казати: «Мені це не подобається – я тебе скину». Ми бачили, як у африканських та арабських країнах армія поводиться дуже особливо. Але у нас армія європейська, яка виконує Закони, Конституцію та волю політичного керівництва», – сказав історик.

Він додав, що як тільки буде директива про застосування зброї, українська армія почне робити те, для чого вона створена.