Віце-прем'єр, міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Україна вже розпочала роботу над проєктом плану "Б" щодо Донбасу.

Про це він розповів в інтерв'ю "Суспільному".

У проєкті йдеться про роботу над реінтеграцією тимчасово окупованих територій ще до того, як Російська Федерація виведе свої війська.

Олексій Резніков зауважив, ці умови враховують під час роботи над законом про державну політику перехідного періоду, оскільки  протягом останніх 6 років в Україні прийняли низку нормативних актів, законів та постанов, які конфліктують між собою.

Крім того, Резніков додав, що досвід збройного конфлікту між Вірменією та Азербайджаном у Нагірному Карабасі свідчить про те, що переговори за посередництва ОБСЄ можуть розтягнутися на десятки років, що може призвести у майбутньому до нової "гаряча фаза".

Міністр також нагадав позицію очільника української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука щодо війни на Донбасі.

За його словами, перший президент України підмітив, що на переговорах у Мінську сторони можуть домовитися лише щодо того, щоб "війни було менше або більше", тоді як рішення щодо припинення війни на Донбасі можна ухвалити на рівні політичних лідерів держав як мінімум чотирьох лідерів - Німеччини, Франції, України та Росії.

Резніков акцентував увагу на тому, що Україна вже зараз повинна робити кроки у напрямку реінтеграції Донбасу та Криму, а не чекати моменту, коли завершиться окупація.

Читайте більше актуальних новин України та світу: