Віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, перший заступник голови української делегації в ТКГ Олексій Резніков заявив, що Росія не хоче припиняти війну в Україні, яка триває уже сім років.

Про це він написав у своїй колонці для Atlantic Council.

Резніков наголосив, що українська сторона виконала майже всі зобов'язання, які були досягнуті на саміті лідерів "нормандської четвірки" у Парижі у 2019 році.

Зокрема, він згадав про:

  • два обміни полоненими,
  • позначення 19 ділянок гуманітарного розмінування і чотири нових ділянки роз'єднання військ,
  • п'ятимісячне припинення вогню на Донбасі,
  • підсилення української делегації в ТКГ,
  • відкриття двох нових пунктів пропуску на Луганщині.

Мінські угоди: що буде далі

Заступник очільника української делегації в ТКГ додав, що оновлення Мінських угод є однією з умов подальшого прогресу переговорів.

Резніков нагадав, що термін дії поточних угод минув 31 грудня 2015 року.

Він також додав, що Російська Федерація порушила умови цих угод у 2015 році, захопивши місто Дебальцеве.

Віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій підмітив, що з літа 2020 року Росія робить усе, щоб ускладнити роботу ТКГ та не виконувати своїх зобов'язань.

За його словами, головне питання на сьогодні полягає в тому, чи погодиться держава-агресор прийняти оновлену версію Мінських угод або інший формат переговорів щодо ситуації на Донбасі.

Резніков зазначив, що дане питання підіймають і представники ОБСЄ, і західні партнери.

"Можливості для більш безпечних кроків у межах поточних домовленостей практично вичерпані. Україна не піде ні на що, що українське суспільство вважає неприйнятним і може ще більше дестабілізувати поточну ситуацію. Ми не ризикнемо розв'язати повномасштабну війну в Східній Європі", - наголосив він.

Читайте більше актуальних новин України та світу: