Командир 35-ї окремої бригади морської піхоти полковник Микола Палас заявив, що зухвала атака збройних формувань РФ евакуаційної групи суперечить усім правилам ведення війни.

Про це він розповів під час сьогоднішнього брифінгу.

Нагадаємо, що вчора, командир розвідгрупи  підірвався на міні поблизу села Зайцеве та отримав поранення несумісні з життям.

Командування, дізнавшись про цей інцидент, направило запит на режим “тиші” через СММ ОБСЄ до бойовиків для того, аби евакуювати тіло загиблого захисника України.

Палас зауважив, що окупанти гарантували представникам СММ ОБСЄ та СЦКК, що не будуть обстрілювати позиції українських військових з 14:00 до 18:00.

Проте, коли евакуаційна група була орієнтовно за 15 метрів від тіла загиблого воїна, окупанти відкрили шквальний вогонь по групі з  трьох сторін.

Варто зауважити, що українські офіцери Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін були без зброї.

“Стріляли з усього, що є: з гранатометів, стрілецької зброї, СПГ, РПГ “, – заявив полковник.

Під час атаки було вбито військового медика та поранено сержанта розвідгрупи.

Наразі тіло вбитого та поранений військовий знаходяться на території, яка підконтрольна бойовикам.

Керівник української сторони СЦКК полковник Микола Левицький, який був одним з членів евакуаційної групи, додав, що після отримання гарантій дотримання режиму “тиші” від ОБСЄ , разом з цивільно-військовим співробітництвом “груз 200” вони почали готуватися до евакуації тіла розвідника.

Однак, через зухвалу атаку бойовиків, вони були змушені відійти назад.

Він додав, що вони знову вийшли на зв’язок з ОБСЄ, надіслали листа з поясненням, чому українська сторона не змогла провести евакуацію, проте все ще не отримали  конкретної відповіді, робота триває.

Левицький також повідомив, що таких грубих порушень норм міжнародного права та моралі “на його пам’яті” не було.

Як писав “Вголос”, на Донбасі окупанти безжально вбили медика під час евакуації тіла захисника України.