Про це у середу в ефірі «Українського радіо» заявила міністр фінансів України Наталія Яресько, повідомляє прес-служба міністерства.

«Міжнародні партнери розуміють, що неоголошена війна з Російською Федерацією коштує нам дуже багато. У нас переселенців приблизно 850 тисяч, 20% економіки постраждало: інфраструктура, територія, підприємства. І додатково до цього ми далі фінансуємо і надаємо тепло, газ, світло окупованим територіям, і ці видатки нам не відшкодовують. За цей опалювальний сезон – це приблизно 1 млрд. дол. США. Це коштує нам дуже дорого, але ми боремося за суверенітет, за територіальну цілісність нашої країни. І я думаю, що міжнародна спільнота розуміє це», – зазначила вона.

Міністр позитивно оцінює відносини із міжнародними партнерами і налаштована знайти компроміс та спільну мову з ними.

«Минулий рік був дуже складним для України. 2015-й розпочався з не меншими викликами. У нас досить складна фінансова ситуація, і підтримка міжнародних партнерів потрібна. Ми вже отримали перші позитивні сигнали. Європейська комісія прийняла рішення про надання Україні 1,8 млрд. євро. Німеччина – про 500 млн. євро, коли ми були разом з прем’єр-міністром із офіційним візитом у Берліні. Також американський Уряд оголосив про додаткові кредитні гарантії по нашим єврооблігаціям в межах 2 млрд. дол. США», – розповіла Яресько.

За її словами, міжнародна допомога – це впевненість іноземних фінансових організацій у тому, що уряд України діє правильно, а реформи будуть втілюватися у життя. Крім того, є багато причин того, що Україні необхідна допомога. Зокрема, йдеться про значні зобов’язання, взяті Україною на себе за часів колишньої влади, уточнила міністр.