Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, повідомляє портал Interia.pl.

За його словами, його останній візит до Львова показав багато невирішених проблем і відсутність волі їх вирішувати.

«Ми ніколи не погодимося поставити знак рівності між УПА і Армією Крайовою, а це ми часом чуємо від окремих українських співрозмовників» – сказав Ващиковський.

Він визнав, що під час воєн трапляються різні речі.

«Однак з боку Армії Крайової не було політики знищення населення на території, де точилася війна з окупантом. З боку УПА така політика була – і це задокументовані факти» – заявив міністр.

Він наголосив, що Україна потребує адвоката на міжнародній арені, і Польща може лишитися таким адвокатом. Однак Ващиковський повторив свою тезу про те, що російська агресія не може бути виправданням, щоб уникнути проблем і проведення реформ.

«Ми ще терплячі, але інші європейські країни, як от Угорщина і Румунія, вже починають діяти проти інтересів України, наприклад, у грудні не буде комісії Україна-НАТО, зате буде подібна зустріч з Грузією» – сказав польський дипломат.

«Ми хочемо, щоб українці усвідомили, що у них можуть бути реальні проблеми, створені не обов'язково Польщею. Але Польща може допомогти їх вирішити. Подивимося, як вони на це зреагують», – заявив він.

 

«Вголос»