Про це повідомила прес-служба МВС.

«Спецоперацію із затримання правопорушника в погонах було здійснено в рамках комплексу заходів, спрямованих на виявлення та припинення фактів порушення мобілізаційного процесу на Харківщини», – йдеться в повідомленні.

Напередодні до оперативників харківського УБОЗ надійшла інформація про те, що один із військових комісарів Харкова вимагає у громадянина грошову винагороду за позитивне вирішення питання про відхилення його від мобілізації. В результаті реалізації отриманих даних підозрюваного було затримано на гарячому. У нього вилучено першу частину з обумовленої суми коштів у розмірі 4 тисячі гривень, в яку він оцінив свої послуги.

За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.