Як повідомив заступник генерального прокурора України Анатолій Пришко на сьогоднішньому брифінгу у Харкові напад на караул військової частини у Харкові здійснили двоє братів, один із яких - колишній боєць спецназу.

За його словами, напад на караульне приміщення під час зміни караулу здійснили двоє рідних братів 1970 та 1979 р.н. 42-річний нападник, колишній боєць спеціального підрозділу, проходив службу в Росії, залишився живим. Молодший з братівзагинув під час нападу. Його застрелив начальник караулу з табельної зброї.

Злочинці заздалегідь спланували свої дії. Нападники були одягнені в маски та уніформу працівників спецпідрозділів, мали при собі радіостанції. Для проникнення на територію військової частини вони використовували спеціальну драбину.

Заступник генпрокурора зазначив, що нападники є громадянами України, проживають у Харкові та займалися підприємницькою діяльністю. За словами Пришка, внаслідок нападу також загинув солдат строкової служби, якому до звільнення в запас залишалося два тижні. Ще двоє військовослужбовців отримали колото-різані поранення плечей та передпліч.

Обріз мисливської річниці, який мали при собі злочинці, вони не використали, бо його було вибито з рук нападника.

Старший з нападників не отримав поранень під час нападу, у даний час його допитують слідчі.

Слідство вивчає кілька версій злочину, основна з яких – напад було вчинено з метою заволодіння зброєю.

«Ніякого політичного, релігійного підтексту в цьому злочині немає. Напад здійснили з метою заволодіння зброєю, щоб у подальшому її реалізувати», - припустив він.

Наразі перевіряється причетність злочинців до інших подібних резонансних злочинів, скоєних на території України. Справа заходиться на контролі Президента України.

Напад було скоєно близько 4.00 на караул військової частини радіотехнічних військ.

Слідчий відділ Дзержинського райвідділу міліції порушив кримінальну справу за частиною 2 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство), якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 10 до 15 років або довічного ув’язнення.

Джерело: УНІАН.