Про це повідомляє відділ зв’язків з громадськістю Львівського обласного військового комісаріату.

Як зазначається у повідомленні, нещодавно у деяких ЗМІ з’явилася інформація про те, що військкомат зловживає закупівлею 114 бронежилетів для  Львівського батальйону територіальної оборони. А саме: ці засоби захисту купуюються на відкритих торгах, а не за переговорною (спрощеною) процедурою тендерів, що вимагає більше часу та є недопустимим для військових у такий час.

Натомість у військовому комісаріаті заявляють, що закупівля бронежилетів відбувається згідно із законом України.

«Закупівля 114 бронежилетів для військовослужбовців проводиться згідно вимог чинного законодавства України за процедурою відкритих торгів. А прийняте Верховною Радою України рішення стосовно проведення тендерів за спрощеною процедурою для Міністерства оборони України не стосується військових комісаріатів», – заявляють у військкоматі.

У військовому комісаріаті Львівщини пояснюють, що згідно постанови №389 Кабінету Міністрів України  від 3 червня 2013 року «Положення про військові комісаріати»: «Військові комісаріати є місцевими органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов’язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських і транспортних ресурсів на відповідній території».

«Виходячи з цього, військкомати є місцевим органом військового управління, а не Міністерством оборони України. Саме тому військові комісаріати не мають права проводити закупівлю товарів за переговорною (спрощеною) процедурою», – наголошують у повідомленні.

У повідомленні також зазначено, що уся документація конкурсних торгів, де прописані технічні вимоги бронежилетів подані 27 червня 2014 року, станом на 2-ге липня є опублікованою у «Віснику державних закупівель».

«Львівський ОВК наголошує, що військові – одні з тих, хто найбільш зацікавлені в спрощеній процедурі проведення тендерів, аби наші побратими були  чим скоріш захищені від ворожих куль.  Зловживання на здоров’ї та безпеці товаришів є недопустимим», – підкреслено у повідомленні.