Новонародженого хлопчика вагою більше 3 кг та зростом 52 см підкинули у «Вікно життя» 12 липня о 16.45 год, повідомила завідуюча відділенням новонароджених Львівського державного обласного клінічного перинатального центру Лариса Куновська. Малюк пробув у лікарні майже два тижні, протягом яких його обстежили та змогли підготувати документи для передачі у сиротинець. За словами Лариси Куновської, немовля є у хорошому фізичному стані і за час перебування у перинатальному центрі встигло набрати 300 г додаткової ваги.

«Не має нічого ціннішого, ніж врятоване життя дитини. Звичайно, покинута дитина – це страшне явище, але добре, що вона жива і ми разом можемо подбати про її майбутнє. Є надія, що мати малюка зможе отямитись та забрати дитину, проте вже той факт, що породілля принесла дитину у лікарню, а не викинула – є доказом не марних наших старань», - розповів ініціатор та меценат проекту «Вікно життя» Петро Писарчук.

Перше в Україні «Вікно життя» у Львівському державному обласному клінічному перинатальному центрі, що на вул. Вашингтона, 6, відкрили у травні ц.р. Це пункт, де можна анонімно залишити небажане немовля.

«Вікно життя» - лише початок широкомасштабної акції, покликаної звернути увагу суспільства на проблему жорстокого ставлення до небажаних новонароджених дітей. Ініціатива обумовлена тим, що лише цього року у Львові знайшли трьох мертвих новонароджених дітей. Наступним кроком реалізації акції, за повідомленням Петра Писарчука, стане інформаційна кампанія для школярів та студентів.

У межах проекту вже працюють телефони довіри - 247-47-01, 247-47-02, завдяки яким жінки, що знаходяться у відчаї та можуть зробити чимало помилок, мають змогу поспілкуватись з психологами.

У майбутньому "Вікна життя" планують відкрити при всіх церквах, як це практикується закордоном.