Учасники російсько-української війни заявили, що керівник управління Нацполіції у Львівській області Василь Віконський нещодавно зустрічався з кримінальними авторитетами і у подальшому покриватиме криміналітет. Відповідно вимагають негайної його відставки через можливу розправу з активістами.

Інсайдерську інформацію про очільника Нацполіції Львівщини Василя Віконського під час прес-конференції у понеділок, 7 жовтня, розповіли учасники російсько-української війни, передає кореспондент «Вголосу».

Представники Координаційної ради учасників бойових дій Львівщини зачитали звернення до Президента України Володимира Зеленського та зазначили: оприлюднюють інформацію, яка може мати неочікувані наслідки для громадських активістів, котрі поставили під сумнів добропорядність чинного керівника Нацполіції Львівщини Василя Віконського – «беркутівця», який не пройшов переатестацію та люстрацію.

«Поговоримо про кримінальні зв’язки начальника Нацполіції Львівської області. Два тижні минуло з моменту розгону мітингувальників у Соснівці. Є осудливе рішення депутатів обласної ради, депутатів трьох районних рад, які вимагають розслідування, покарання винних та звільнення начальника Нацполіції у Львівській області,  публічне звернення представника Президента в області до начальника Нацполіції піти у відставку; територіальним управлінням ДБР у Львові відкрито кримінальне провадження про вчинення очільником Нацполіцїі Василем Віконським кримінального правопорушення  - перевищення службових повноважень; є наші численні протести та звернення до Президента України та Кабміну - однак жодної реакції ми не побачили», - зазначили вони.

Та додали: «Крім того, ми ствердно заявляємо, що будь-хто із учасників протистояння із керівником Нацполіції Львівщини може повторити долю Катерини Гандзюк. Адже правоохоронець, який безпринципно, відкрито, із застосуванням зброї та підручних засобів розганяє цивільне населення, маючи всю повноту влади, бойовий досвід та розв’язані руки, за підтримки криміналітету може позбутися будь-кого з нас».

При цьому учасники російсько-української війни заявили: з достовірних джерел їм стало відомо, що 30 вересня, напередодні їхньої масштабної акції протесту, Василь Віконський мав зустріч з кримінальними авторитетами, на якій обговорювали методи впливу на них, громадських активістів, які наполегливо вимагають його відставки.

При цьому, хоча конкретних прізвищ ми називати не назвали, уточнили: «Перша зустріч відбулася в ресторані «Озеро» на Левандівці приблизно о 17:30 год; друга – в готельно-ресторанному комплексі у Рясне-Руській приблизно о 20:30 – 30 вересня».

Тому, «щоб не допустити розправи, ми змушені оприлюднити таку інформацію і вимагати від правоохоронних органів розслідування цієї інформації. А від Президента України, Кабміну та міністра МВС- негайної реакції. Ми знаємо, що Василь Віконський покриватиме криміналітет і впевнені, що жодна справа щодо них не буде розслідувана, а це: крадіжки, замовні вбивства, викрадення людей та можливі розправи з нами тощо», - наголосили представники Координаційної ради учасників бойових дій Львівщини.

Також вони зазначили: «У людей була надія, що з приходом нової влади відбудуться зміни, а зараз що ми бачимо: силові розгони, поява «Беркуту». Областю (обласною поліцією, - ред.) керує злочинець в погонах. Єдина надія на Президента - негайне його звільнення з поліції».

До того ж учасники російсько-української війни попередили: «Якщо завтра представник Президента на апаратній нараді (у ЛОДА, - ред.) не дасть чіткої відповіді щодо звільнення цього злочинця, ми залишаємо право на більш радикальні дії і вважатимемо, що розгін мітингувальників відбувся за наказом з Києва, а саме Авакова та Князева».

Та додали: «Якщо буде неприємна ситуація і станеться вона з будь-ким з львівських активістів – це буде на вашому сумлінні, Володимир Зеленський та Арсен Аваков, які попри обіцянки повного оновлення владних структур, намагаються реанімувати у поліції методи 90-х рр».

Як писав “Вголос”, “Поліція жорстоко побила і вивезла”: мешканців Львівщини закликають на протест через “російське вугілля” (відео).

Читайте також: "Ветерани-свободівці у Львівській облраді вимагають засудити силовий розгін у Соснівці".