Народний депутат України, глава корпорації "Інтерпайп" і зять колишнього президента України Леоніда Кучми Віктор Пінчук буде балотуватися у Верховну Раду наступного скликання за списком Народного Союзу "Наша Україна" (НСНУ). Відповідної домовленості було досягнуто на зустрічі Віктора Пінчука з одним із керівників НСНУ, секретарем Ради національної безпеки й оборони України (СНБОУ) Петром Порошенком, що відбулася вночі з 7-го на 8-е липня. Про це повідомило джерело в апараті партії НСНУ.

За інформацією джерела, Віктор Пінчук протягом липня - серпня 2005 року передасть Петрові Порошенкові і бізнесу-партнеру останнього Костянтинові Григоришину контрольний пакет акцій Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) - одного з найбільших металургійних підприємств України, а також телеканали ICTV і СТБ, що наразі належать зятю екс-президента України. Крім того, у найближчі дні Пінчук, за домовленістю з Порошенком, разом із ще 5 депутатами Верховної Ради, що представляють великий бізнес, зробить публічну заяву, спрямовану проти "популістської" і "комуністичної по-суті" політики Кабінету Міністрів України, очолюваного Юлією Тимошенко. Як відомо, Тимошенко неодноразово виступала за реалізацію рішень судів різних рівнів, відповідно до яких конкурс із продажу НЗФ, що відбувся в 2002 р., був визнаний недійсним, а контрольний пакет акцій підприємства підлягав поверненню державі в особі Фонду державного майна України (ФГИУ).

Як повідомило джерело в СНБОУ, усі свої дії Петро Порошенко погодив із президентом України Віктором Ющенком. При цьому Віктор Пінчук, поряд з можливістю отримати депутатський мандат і парламентську недоторканність під "дахом" НСНУ, отримає і додаткову компенсацію: на підставі вказівки Порошенка Вищий господарський суд України в серпні 2005 року повинен скасувати попередні судові рішення про деприватизацію АТ "Криворіжсталь", співвласником якого є зять Леоніда Кучми. Відповідне доручення від Порошенка вже дістав глава цього суду Дмитро Притика, що також буде балотуватися у ВРУ за списком президентської партії "Народний союз "Наша Україна". У результаті повторний розгляд справи про "Криворіжсталь" відбудеться не раніше літа 2006 року, і все це час найбільше металургійне підприємство країни буде залишатися під контролем консорціуму "Інвестиційно-металургійний союз", засновники якого - Віктор Пінчук і донецький магнат Рінат Ахметов. Річний чистий прибуток "Криворіжсталі" перевищує $900 млн.

В вівторок, 12 липня, справа НЗФ буде розглядатися Апеляційним судом м. Києва. Петро Порошенко вже доручив Дмитрові Притиці "вирішити питання" на користь нинішніх власників Нікопольського феросплавного заводу. Відповідні указівки уже дані заступникам глави Апеляційного суду м. Києва панам Зеленіну і Новикову.
За інформацією нашого джерела, Віктор Пінчук у вересні 2005 року очолить робочу групу при СНБОУ, яка займатиметься розробкою програми "примирення і гармонізації відносин влади і бізнесу". Ця робоча група сформулює основні положення політики майбутнього уряду України в області підприємництва і регулювання різних видів комерційної діяльності.

REGIONS.RU