Перебуваючи у Львові під час засідання Ради Регіонів, Президент України Віктор Янукович мав змогу ґрунтовно відповісти на питання журналістів стосовно Академії сухопутних військ у Львові. Зазначимо, що голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук недавно повідомив про те, що має намір повернути Академію в Одесу.

- Я ще офіційно не розглядав це питання. Чому? Тому що це питання не є… ну я скажу так - таким, якому треба приділяти першочергову увагу. Що стосується реформування збройних сил… Я скажу так, що свого часу було прийнято політичне рішення політичним керівництвом країни: Президентом Ющенком, яке підтримала прем’єр-міністр України. Я і мій уряд у 2007 році були проти того, щоб переводити в повному обсязі інститут сухопутних військ у Львів.

З практичної доцільності, це було недоцільно тоді ще робити. І скажу чому. Тому що експерти, коли ми це питання ще тоді розглядали, казали, що неможливо на Львівщині готувати десантників в таких погодних умовах, в такій місцевості, як Львівщина. Немає баз. Їх треба тут будувати. Їх, до речі і не побудували такими якими вони повинні бути і всі ці бази і сьогодні залишилися. Наприклад, для десантних військ, залишилися сьогодні на півдні, на узбережжі Чорного моря. Їх до речі будували, я скажу так, століттями, навіть. Я на цих базах бував, тоді коли ще був прем’єр-міністром і я дивився цю інфраструктуру. Є специфіка спеціальних підрозділів збройних сил, яку треба забезпечити для їх якісної підготовки, а потім якісного використання.

Тому, на перший погляд, коли це вже сталося, коли вже вкладено величезні кошти у Львівський інститут сухопутних військ, а в Одесі, по великому рахунку, вже багато чого відновити неможливо, вже зруйновано, то сьогодні, що треба зробити? Це я так думаю. Безумовно, базу підготовки десантників треба готувати в умовах, які необхідні. Вони є на південному узбережжі Чорного моря. Якщо вести мову про реформування збройних сил, я вважаю, що використати таку базу правильно буде там. Частина, факультет, можливо два факультети повинні бути там і готуватися на відповідній базі. Це моя точка зору.

Для того, щоб політики не грали на цих питаннях, треба, щоб спеціалісти вищого ґатунку і готували, і приймали такі рішення. На жаль, це було зроблено так, як зроблено і ми втратили від цього багато. Втратили час, зайві кошти і зараз повторювати такі помилки я вже не буду.