- Ви про все це вже фактично дали відповідь. Треба буде подолати ту спадщину, яка залишилася за п’ять років перебування при владі цієї помаранчевої команди, і все буде нормально.

Стосовно закидів, що лунають з різних боків, мовляв, команди у Януковича, Ющенка і Тимошенко мало чим відрізняються одна від одної, Лідер Партії регіонів зазначив:

- Коли говорити про Ющенка і Тимошенко, то це усім зрозумілий і звичний спектакль, який ми змушені дивитися ось вже впродовж п'яти років. І ставитися до цього серйозно, на мій погляд, взагалі-то не можна. Це якщо коротко.

У нас дуже серйозні розбіжності, я б так сказав, у стилях роботи. Якщо глянути на економіку, яка була під час двох моїх урядів, і порівняти її з тією, яка є зараз, то я думаю, тут є досить суттєва різниця. Наприклад, 2004 рік – 12,5% зростання ВВП, а сьогодні падіння ВВП на рівні 16%...

Промисловість, заробітна плата, доходи населення – так само. Словом, про це можна говорити нескінченно. І, напевно, одна з найпоказовіших, найбільш характерних особливостей, можна навіть сказати - звичок «оранжевої команди» - багато говорити, і нічого при цьому не робити. Ось, наприклад, вони багато говорили про демократію, але насправді принесли в Україну хаос. Хаос, в якому вони безславно фінішують.

У мене було багато можливостей, коли я відповідально, з усіма на те підставами міг заявляти про свої досягнення, але ніколи не робив цього. Я завжди робив справу. І якщо щось говорив і обіцяв, то, на відміну від «помаранчевих», відповідав за кожне своє слово.

Щодо того, як наша держава зміниться протягом найближчих п’яти років, Віктор Янукович зазначив, що, по-перше, в Україні буде порядок всюди. „Будуть працювати закони. Я також вважаю, що Україну знову відкриють для себе інвестори, яких сьогодні важко знайти... А для того, що це сталося, нам треба подолати корупцію, провести судову реформу, проводити зрозумілу, передбачувану політику - як внутрішню, так і зовнішню, - яка викликає довіру і наших громадян, і партнерів України у світі.

- Тому абсолютно впевнений в тому, що Україна значно змінить своє обличчя. Воно, я вважаю, буде достойним, впевненим, і... приємним, - резюмував Лідер Партії регіонів.

Даючи відповідь на запитання щодо своїх найближчих планів, та яку назву матиме перший указ Президента Віктора Януковича, Віктор Федорович заявив:

- Перше, що я планую – я планую перемогти. І перемогти переконливо. А всі мої подальші кроки викладені у моїй програмі „Україна для людей”. Президент буде працювати на людей. Виконання закону про соціальні гарантії з першого листопада 2009 року так, як я і обіцяв і говорив, буде гарантовано. Цей закон виконуватиметься. Це - принципова позиція. І на перше місце я ставлю для себе не питання політичної боротьби чи з’ясування стосунків зі своїми опонентами, а боротьбу з бідністю. Це - перше. Бідність – це головний ворог, якого нам треба буде здолати.

Стосовно того, як у разі свого обрання президентом Лідер Партії регіонів збирається вирішувати складні проблеми, безпосередньо пов’язані з функціонуванням на території держави ядерних об’єктів, Віктор Янукович зауважив:

- Все, що стосується ядерної політики України, повинно повністю вписуватися в європейський контекст безпеки. Адже є загальносвітові, загальноєвропейські підходи в питаннях ядерної безпеки, які регулює МАГАТЕ. Це - головна організація, яка видає рекомендації з усіх цих питань. Це - правила і закони, які не можна порушувати, – ні букву, ні кому. Їх потрібно лише беззаперечно виконувати.

Ці закони і правила дуже жорсткі, але вони гарантують нам максимальні умови безпеки. І, звичайно ж, все, що ми робитимемо в цій сфері, повинні робити фахівці в питаннях зберігання ядерної сировини, експлуатації наших ядерних об'єктів і так далі. Весь технологічний цикл, починаючи від зберігання, експлуатації і утилізації, має бути гарантовано забезпечений.

Що ж до ядерних відходів, то тут ми не повинні чинити непередбачувано щодо наших партнерів. Якщо, скажімо, ми багато років у цьому напрямку працювали з Росією, а потім раптом з'явилися ось ці поспішні заяви помаранчевої команди, що ми, мовляв, щось зараз змінимо, якийсь порядок інший встановимо – це неприйнятно. Всі зобов'язання тут повинні дуже серйозно підкріплюватися справами. І, природно, у жодному випадку не варто кидатися словами. Це, підкреслюю ще раз, питання дуже і дуже серйозні.

Тому, якщо ми маємо намір в якійсь перспективі змінити якийсь порядок, і якщо ми бачимо реальні можливості у нас, в Україні, переробляти свої ж ядерні відходи, і якщо це принесе нам якісь економічні вигоди, значить, ми повинні до таких питань підходити дуже солідно, показуючи свою повну надійність, як партнерів.

Звертаючись до виборців, які ще остаточно не визначилися, за кого віддати свій голос на майбутніх президентських виборах, Віктор Янукович сказав:

- Я хотів би усім побажати, щоб кожен з нас завжди залишався самим собою, щоб ніколи не зраджував собі. Будь-який вибір людей, який буде, треба поважати. До позиції виборця, якою б вона не була, завжди треба ставитися з повагою. Тож залишайтеся самі собою – це перше.

А ще я хочу сказати, що люди наші мудрі, і в них вистачить розуму дати відповідь на одне питання: чи ми хочемо жити далі так, як ми жили до цього, чи ні.

Підкреслюю – хай вони дадуть для себе цю відповідь, і далі вони зроблять правильний вибір.

Прес-служба Партії регіонів