Дата проведення дострокових парламентських виборів буде виписана в Указі Глави держави відповідно до правових норм та в контексті політичних домовленостей, досягнутих в рамках діяльності робочої групи, що складатиметься з усіх учасників політичного процесу. На цьому наголосив сьогодні на прес-конференції Президент України Віктор Ющенко.

«Терміни дострокових виборів будуть визначатися Указом Президента. Він повинен бути виписаний в контексті тих консолідованих політичних домовленостей, які можуть виникнути тільки в рамках робочої групи», – сказав він, додавши, що всі правові моменти, безумовно потребують сьогодні «глибокого вивчення», зокрема представником Президента в робочій групі.

Коментуючи підсумки зустрічі з Прем’єр-міністром Віктором Януковичем, Президент назвав «головною ключовою домовленістю» власне згоду сторін – дострокові вибори відбудуться. А для проведення чесних та демократичних виборів необхідно забезпечити проходження усіх передвиборчих процедур. «Ми зійшлися на спільній пропозиції відносно того, що обраховується весь технологічний процес, який потрібно пройти – починаючи від з’їздів партій, реєстрації списків, формування окружних та місцевих комісій, друку відповідної рекламної продукції та інших кроків, які треба зробити, щоб у нас були підготовлені демократичні вибори. Цей відрізок часу близький до 60 днів. Відлік його буде проводитися з моменту прийняття рішення по суті», – сказав В. Ющенко.

Водночас Президент відзначив, що пряме відношення до забезпечення демократичних виборів та закріплення відповідних політичних домовленостей має низка рішень, які необхідно прийняти Верховній Раді. Йдеться зокрема про створення спільної робочої групи з удосконалення Конституції, внесення змін та доповнень до бюджету-2007, законів про вибори, Кабінет Міністрів, статус народного депутата, регламент ВР тощо. «Ряд інших законопроектів очевидно буде внесений для того, щоб відкрити на один день засідання Верховної Ради, узгодити порядок денний, прийняти комплексне рішення по колу всіх питань – можливо, пакетне рішення – і на принципах збалансованості, паритетів завершити правове оформлення дати дострокових виборів», – сказав В. Ющенко. Тобто йдеться про етап політичних домовленостей на рівні парламентських фракцій, а далі – прийняття відповідного Указу Президента. «Щоб це відповідало нормі Конституції, а з іншої сторони, щоб це відповідало й гармонійній позиції політичних сил у парламенті», – відзначив Глава держави.

Позиція Президента залишається незмінною – вихід із політичної кризи має бути знайдений швидко. На його думку, відповідна робоча група повинна активно попрацювати цими вихідними і вже в понеділок, 7 травня, представити варіант рішення, який може вивчатися Президентом, Прем’єр-міністром та направлятися як пропозиції на розгляд ВР. За словами В. Ющенка, у вівторок, 8 травня, можливе проведення засідання Верховної Ради, «зробивши до цього всі відповідні кроки по паритету, балансу раніше прийнятих правових рішень» із боку Президента, уряду та парламенту.