Президент України Віктор Ющенко зустрівся з президентом компанії "News Corporation Ltd" Рупертом Мердоком, про перебування якого у Києві стало відомо лише з офіційних повідомлень прес-служби президента після того, як зустріч відбулася.

Поява в Україні Руперта Мердока мала б стати сенсацією. Те, що цього не сталося, можна пояснити, мабуть, лише відсутністю будь-якої попередньої інформації про його візит.

За повідомленням президентської прес-служби, Віктор Ющенко та Руперт Мердок обговорили ситуацію у медіа-просторі України та інвестиційний клімат. Зокрема, президент України сказав, що «насправді хорошим стимулом для розвитку медійного сектору в Україні має стати здорова конкуренція на цьому ринку».

Віктор Ющенко наголосив на зацікавленості України у відкритті на її території бюро провідних медіа, щоби бути «активно представленою в інформаційній картині світу».

В інтерв'ю Бі-Бі-Сі речниця президента Ірина Геращенко повідомила, що Віктор Ющенко заявив про зацікавленість у залученні інвестицій у медіа-сферу.

Однак, які саме проекти обговорювали Віктор Ющенко та Руперт Мердок, секретаріат президента не повідомляє. Можливо, це була лише ознайомча поїздка австралійського медіа-магната.

Очолювана Рупертом Мердоком корпорація "News Corporation Ltd" володіє 23 телестанціями у США, має вплив на супутникове та кабельне телебачення в Австралії, Китаї, країнах Європи та Латинської Америки.

Руперта Мердока також називають найвпливовішою особою у британських засобах масової інформації: він володіє часткою у британській телекомпанії «Sky», а також компанією «News International», котра видає впливові газети "Tаймс", "Санді Таймс", "Сан".
Корпорація Руперта Мердока також контролює у США телекомпанію "Fox News" та кіностудію "20th Century-Fox".

Нещодавно у російській пресі з»явилися публікації під заголовком "Руперт Мердок монополізує пострадянський простір?"

Йшлося про намір магната створити мережу вуличної реклами шляхом поглинання провідних рекламних російських компаній, які працюють на російському ринку та у колишніх республіках СРСР. Причому український ринок називали найбільш пріоритетним у цілях Мердока.

У той же час, оглядачі звертають увагу на те, що Руперт Мердок опинився в Україні у той самий час, коли на телевізійному ринку України очікують серйозних змін: телеканали "1+1", "Інтер", медіа-холдинг Віктора Пінчука, куди входять три телеканали – можуть ближчим часом змінити власників.

Бі-Бі-Cі