Колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко заявив, що Кримський міст є "не дуже складною ціллю" для українських ракет.

Про це повідомляє "Обозреватель".

За його словами, з військової точки зору Кримський міст - ціль нескладна. Міст - об'єкт нерухомий, має велику поверхню, що відбиває, і велику протяжність. Його вразити легше, ніж, наприклад, корабель або літак".

За словами генерала, Кримський міст може бути зруйнований за допомогою ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун", який має протикорабельні ракети з головками самонаведення.

Він зазначив, що в Україні є й інша зброя, яка здатна зруйнувати цю споруду. Наприклад, реактивні системи залпового вогню "Вільха", "Грім", а також бойова авіація.

Генерал переконаний, що міст споруджувався в першу чергу не для з'єднання Росії з Кримом, а як військово-стратегічний, комунікаційний об'єкт. По ньому можна перекидати війська, зброю тощо.

Відповідаючи на запитання, в якому випадку Україна може завдати удару по Кримському мосту, він пояснив: "У разі його використання у військових цілях і початку повномасштабної війни з Україною".

Як  писав "Вголос", понад 1200 суден із початку 2018 року не пустили в українські порти. Усі вони були зупинені Росією у Керченській протоці.

Росія перешкоджає економічній діяльності України в Азовському морі. Затримання суден у Керченській протоці завдає значної шкоди економіці держави