Нині їх демонструє на виставці в обласному краєзнавчому музеї. Крім козацької тематики, майстер зображує також відомих діячів України.

Майстер-самоук Петро Пипа створює дряпанки вже впродовж 7 років. Згадує, зацікавився цим видом мистецтва випадково. Відтоді старою батьківською бритвою вишкрябав майже тисячу таких витворів.

Петро Пипа, майстер: "Мені сподобалась сама техніка роботи, я не знав як, понятія не мав, що таке може бути. Мені сказали, що у Могилів-Подільському Оксана Городинська займається цим видом іскуства, і я позвонив до неї".

Шкрябанки чоловік виготовляє переважно влітку, та, звісно ж, перед Великоднем. Матеріал заготовляє заздалегідь. Бере гусячі яйця в місцевому інкубаторі, видуває з них середину, потім проварює у настоянці молодого волоського горіха, щоби ті стали коричневими. За сезон чоловік може виготовити до 2-х сотень яєць. Найулюбленіші тематики шкрябанок - козацька та релігійна.

Петро Пипа, майстер: "Чисто українська, чисто бібліарна, я повторююся. Я подивився, пролистував книжку "Історія України" - там є гетьмани".

Тетяна Журунова, мистецтвознавець: "Кожний з цих людей, які зображені тут, їхньою основною ідеєю їхнього життя було саме берегти Україну. Це захисники-воїни, це політичні діячі, які задумували найкраще своє майбутнє, своєї країни, свого народу, і, мабуть, є доречним саме такі образи на великодній писанці, яка є оберегом української нації".

Петро Пипа також вправний різьбяр по дереву. Втім запевняє - одне іншому не заважає, і планує видряпати на гусячих яйцях всіх президентів України.

Джерело: 5 канал