Під час розмови сторони обговорили становище, що склалося після референдуму у Криму, і обидва «констатували, що це черговий зразок реалізації права народів на самовизначення шляхом вільного волевиявлення».
Про це повідомила прес-служба президента Вірменії.
Як йдеться у повідомленні, вони наголосили на необхідності дотримуватися норм і засад міжнародного права, у першу чергу Статуту ООН.
Президенти також говорили про перебіг кроків, які здійснюються на виконання ухвали Вірменії вступати в Митний союз.
У Росії прес-служба Путіна повідомила про цю ж розмову набагато коротше і при цьому взагалі не згадала слів підтримки з боку вірменського керівника.
Як йдеться у повідомленні прес-служби Кремля, президенти «обмінялися думками» у зв’язку з «возз’єднанням» Криму і Севастополя з Росією.
Зауважимо, президент Вірменії минулої осені під тиском Росії різко змінив свій тодішній курс на євроінтеграцію і замість парафування вже підготованої Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС оголосив, що країна вступатиме до Митного союзу під проводом Росії.
Неофіційно Вірменія підтримує Нагірний Карабах (сепаратистський регіон у сусідньому Азербайджані, де живуть переважно місцеві вірмени). Проте не намагається анексувати його і навіть формально не визнає самопроголошену «незалежність» Нагірного Карабаху.
В Азербайджані натомість заявили, що підтримують територіальну цілісність і суверенітет усіх держав, зокрема, й України.
Джерело: 24TV