Про це він повідомив у понеділок, 16 лютого, передає «Reuters».

Вірменія, яка сповідує християнство і переважно мусульманська Туреччина підписали угоду в жовтні 2009 року в Цюріху, щоб відновити дипломатичні відносини і відкрити державний кордон в спробі подолати спадщину Першої світової війни і масового винищення вірмен турками-османами.

Процес забуксував в результаті протидії націоналістів з обох сторін, і Анкара з Єреваном обмінялися звинуваченнями в спробі переписати тексти документів і встановити нові умови. Багато вірмен хочуть, щоб Туреччина визнала масові вбивства 1915 геноцидом і виплатила репарації – варіант, якого Анкара уникає.

Парламенти обох країн не ратифікували угоду, яка обіцяла значні економічні переваги бідній, позбавленій доступу до моря Вірменії, підвищувала шанси Туреччини на вступ до ЄС і посилювала б її вплив на стратегічно важливому Південному Кавказі.

«Ми були готові до повноцінного оформлення наших відносин з Туреччиною шляхом ратифікації цих протоколів, але ми були готові і до провалу», – йдеться в листі Саргсяна парламентаріям, яке цитує його прес-служба.

Він звинуватив Туреччину в «відсутності політичної волі» для пошуку рішення.

«Так як приховувати нам нема чого, для світової спільноти стане ясно, з чиєї вини так і не відкрився останній закритий кордон Європи», – йдеться в документі.

Вірмено-турецький кордон закритий з 1993 року.