Таку думку висловив секретар правління партії "Спадщина" Степан Сафарян, передає Armenia Today.

Він вважає, що публікація в Reuters про вірмено-іранське співробітництво була попередженням для Вірменії в частині демонстрування обережності у відносинах з Іраном. За його словами, політичний порядок денний Вірменії восени буде насичений не лише питанням майбутніх президентських виборів в країні. Політичне життя Вірменії триматиме в активності також геополітичний розвиток. Зокрема, йдеться про події навколо Сирії та Ірану, внаслідок яких Вірменія виявиться перед різними викликами. Відтак країна повинна знайти шляхи пристосування до нових реалій і до наслідків викликаних ними обставин.

У публікації Reuters наголошується, що держсекретар Гілларі Клінтон і президент Вірменії Серж Саргсян обговорювали питання співпраці Вірменії та Ірану. Мабуть, остання виїхала з Єревану не такою вже і задоволеною, оскільки не отримала категоричного "ні" в питанні співпраці з Іраном. Сафарян вважає, що публікація в Reuters не була випадковістю.

На думку Сафаряна, в найближчі місяці, з урахуванням динаміки і тенденцій, Вірменія може опинитися в складній ситуації і їй доведеться демонструвати надмірну гнучкість у питанні своєї визначеності. Він вважає, що країні не слід втягуватися, наприклад, в іранське питання, оскільки це не принесе їй політичних дивідендів. Політик зазначив, що у Вірменії немає, на жаль, великого поля для маневрування і їй доведеться зберігати нейтральну позицію, як в питанні Сирії, так і Ірану.

"Зовнішньополітичні події можуть бути надзвичайно переломними і доленосними для влади Вірменії, якщо вона не зможе відповісти цим викликам", - зазначив Сафарян, додавши, що влада країни поки не дала остаточних відповідей наявним викликам, починаючи з уточнення своєї позиції щодо Євразійського союзу, закінчуючи Іранським питанням.

До слова, заява вірменського політика щодо санкцій далеко небезпідставна, адже раніше США погрожували санкціями партнерам Ірану. Зокрема, йдеться про Кенію.

Джерело: Росбалт