Директор Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко пояснив, чим небезпечний «китайський» коронавірус.

Про це він розповів у коментарі для ІА «Вголос».

«Від інших видів вірусів цей коронавірус відрізняється тим, що він дає більше ускладнення на дихальну і серцево-судинну системи організму. Цей вірус фактично є у більшості країн Європи, але він підлягає мутаціям. Те, що ми спостерігаємо зараз, я маю на увазі епідемію у Китаї через так званий «китайський» коронавірус, її спричинив один із видів цілої родини коронарних вірусів. Тільки те, що це відбулося у мільйонному мегаполісі й супроводжується летальними випадками, стало причиною загострення уваги вчених і населення по всьому світу», - сказав Сергій Федоренко.

«Сьогодні важливо те, що дієвої профілактики немає, бо вірус видозмінюється. Наприклад, китайські вчені вчора зробили заяву, що навіть станом на вчорашній день модифікація вірусу вже змінилася у порівнянні із груднем 2019 року. Тобто, за один місяць часу коронавірус вже мутував.
Але обнадійливим є той факт, що вчора у Гонконзі зробили експериментальну вакцину, яка дає позитивний результат у боротьбі із цим вірусом. Планується, що вона і допоможе його перемогти», - додав він.

Читайте повну версію статті: Що таке коронавірус і як з ним боротись.