Тривалий час у майже мільйонному Львові, попри те, що час від часу проводилися різноманітні змагання, не було міської федерації баскетболу. Цьогорічний успішний виступ львівської «Політехніки-Галичини» у чемпіонаті України ще більше зацікавив дітей до занять цим видовищним видом спорту. Відтак, львів’янин Віталій Волков став ініціатором створення міської федерації баскетболу. Він, зрештою, і очолив новостворену структуру.

«У Львові є чимало прихильників баскетболу, яких я зібрав у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини. Після тривалого спілкування з ними вирішили, що уже давно настав час створення структури у місті Лева, яка б координувала низку баскетбольних заходів, - каже Віталій Волков. - Був створений актив, до якого, окрім мене, увійшли добре відомі у баскетбольних колах міста мій вихованець Андрій Лозинський і спортивний журналіст, суддя-інформатор під час баскетбольних матчів за участю «Політехніки-Галичини» Роман Цюняк, котрий за розвитком баскетболу у Львові стежить з 1995 року. Відтак, саме вищеназвані люди й стали засновниками федерації баскетболу міста Львова. Згодом, мене обрали керівником цієї новоствореної структури.

Обласна федерація створена уже давно й працюватиме у звичному режимі, проводячи заходи обласного рівня. Ми ж зосередимо свою роботу на міських заходах. Зокрема, реанімуємо й будемо проводити у новому форматі змагання Шкільної ліги Львова з баскетболу, де й шукатимемо нових баскетбольних зірочок. Повірте, бажаючих займатися цим видом спорту у Львові дуже багато. Тому ми повинні сприяти тому, аби у загальноосвітніх школах запрацювали секції з баскетболу. А в Центрі творчості дітей і юнацтва Галичини створити центр розвитку баскетболу міста Львова. Тут можна буде отримати літературу для вчителів фізкультури та дитячих тренерів, є можливість проводити семінари як для тренерів, так і для арбітрів, яких на даний момент дуже бракує нашому місту», - сказав Віталій Волков.

Джерело: Спортивка