Про це він заявив у ефірі польського телеканалу TVN24. Посольство України в Польщі засудило таку заяву і вимагає від польської влади – відповідної реакції, а від віце-маршалка – публічного вибачення.

«Висловивши думку, що через працевлаштування менш кваліфікованих медичних працівників з України в польських лікарнях помирає більше людей, пан віце-спікер перевищив рівень порядності і вдався до ганебних та неприйнятних наклепів на українських громадян. Крім факту поширення звичайних чуток, які не мають нічого спільного з дійсністю, кричущим є ксенофобський характер примітивної спроби перекласти провину на іноземців. Такий вчинок є негідним політичного діяча, який займає високу посаду в Сеймі Республіки Польща», – йдеться у зверненні українського представництва в Польщі.

Посольство вимагає вибачень від Станіслава Тишки від імені всіх українців, які працюють в Польщі.

 «Ми звертаємося до влади Республіки Польщі засудити вказані висловлювання, застосувати до їх автора належне дисциплінарне покарання, а також вжити заходів із запобігання поширенню в публічному просторі Польщі стереотипів ксенофобського і шовіністичного характеру про громадян України», – йдеться в заяві посольства України.

Також повідомляється, що відповідно до статистикою міністерства у справах сім'ї, праці і соціальної політики РП, в 2017 році в Польщі дозвіл на роботу в медичних закладах отримали тільки 297 працівників з України, в тому числі 16 лікарів і лише три медичних сестри і акушерки (у 2016 році – 311, в тому числі 16 лікарів і три медсестри та акушерки).

Отримати роботу в медичних закладах Польщі за фахом медсестри та інших медичних спеціальностей можливо лише після отримання офіційного дозволу на виконання такої професії, що у випадку громадян України передбачає підтвердження кваліфікації і, перш за все, нострифікацію диплому про вищу освіту.

 

«Вголос»