Як сказав Гіоргій Барамідзе, за результатами останніх 5 років Світовий банк оголосив Грузію країною №1 за кількістю реформ.

«Незважаючи на ці досягнення, нам дуже цікаво вивчити досвід наших український друзів. Ми ці реформи не здійснюємо у вакуумі, а робимо їх разом з нашими друзями - і це не тільки Євросоюз та США, але й Україна», - зазначив віце-прем’єр-міністр Грузії.

Георгій Барамідзе розповів, що в Грузії були проведені реформи правоохоронних органів, митниці та поліції.

«Так, це велике досягнення, коли поліція посідає третє місце в рейтингу популярності по країні після православної церкви та армії. Зараз поважають і люблять нашу поліцію. Ми провели ці реформи, але реформи продовжуються, бо є ще багато чого, що ми можемо досягнути», - зазначив віце-прем’єр-міністр Грузії.

Георгій Барамідзе навів ще кілька прикладів, що свідчать про успішність проведених в Грузії реформ.

«Ми в два рази зменшили податки, але в нас за 5 років бюджет виріс у 7 раз. Відповідно виросли зарплати, що створює нові можливості для розвитку нашої країни та інфраструктури. ВВП за останні пів року виріс до 6,6%. Туризм дуже інтенсивно росте, в цьому році показники в цій галузі збільшились на 36%», - розповів представник грузинської делегації.

Щодо корупції, то успіх Грузії в цьому питанні беззаперечний. Адже. за опитуваннями громадської думки, вже третій рік поспіль 98% грузинських громадян говорять, що вони не платять ніяких хабарів. На запитання журналістів, яким чином Грузія досягла такого успіху, Гіоргій Барамідзе назвав два чинники подолання корупції - політична воля і єдність.

«Перше - це політична воля, а також усвідомлення, що це є великою проблемою. Друге – це політична команда. Дуже важливо, щоб всі політичні сили усвідомлювали, що вони відповідальні перед країною. Є політичні питання, які нас розділяють, але такі питання, як корупція, повинні нас об’єднувати. Також всі громадяни повинні об’єднати свої зусилля. Бо без єдності досягти цих цілей неможливо», - зазначив віце-прем’єр-міністр Грузії.

Але, за словами Гіоргія Бірамідзе, ці реформи є дуже болючі.

«До прикладу, ми скоротили поліцію на 50%. Звичайно, жаль тих людей, які втратили роботу. Ми скоротили на 30% державний апарат, але підвищили зарплати. Ми знизили податки. Ми скасували деякі механізми, які були корупційними, які існували лише для того, щоб тягнути час якихось процедур», - зауважив представник грузинської делегації.
Також Георгій Бірамідзе наголосив, що дуже важливо, що всі ці реформи йшли паралельним курсом, бо досягнення в одній сфері позитивно відображаються в іншій сфері.