Коли здавалося, що нижче лише дощові хробаки, ядро Землі й анекдоти Вадима Рабиновича, в стрічці новин з’явився кум Владіміра Путіна з опозиціонером Бойком та ще раз довели — в нашій країні дно не вимірюється.

Так, Віктор Медведчук разом із своїм вірним «санчо пансою» Юрієм Бойком відвідали Москву, щоб поговорити про непросту українську долю. Скоріш за все, не обійшлося й без смачного гранчака, бо тему зачепили «актуальну» — відновлення стосунків між двома державами.

Цікаво зреагував на цю звістку і міністр закордонних справ України Павло Клімкін. На п’ятому році спокійного пересування Медведчука територією держави та непоганому розвитку кар’єри старого приятеля Януковича Бойка, український чиновник задав запитання: «А що це було?»

Запитання справді непогане, проте може бути адресованим й самому міністру, адже контролювати дії української «еліти» на території сусідньої країни — це також їхня відповідальність.

Тож, чому Віктор Медведчук та Юрій Бойко змогли так просто відвідати Московію? Який прихований зміст у цьому візиті, та чому українська влада ніяк не зреагувала на вчинок «дипломатичної» делегації?

ІА «Вголос» опитав експертів.

Богдан Яременко, міжнародний експерт:

Це частина передвиборчої програми Бойка та Російської Федерації на території України. Так, є питання до української влади, не лише до Клімкіна, хоча й він міг би заперечувати тому, що Медведчук виконує формальні функції в якості посередника між Україною й Московією за дорученням нашого Президента. Цього не зроблено, тому до української влади питань багато, а до Петра Порошенка й спецслужб ще більше. Наприклад, що лідери громадської думки РФ зі своїми агентами роблять на території нашої держави, і чому вони мають повну свободу пересування? Це одне з питань без відповіді впродовж останніх п’яти років. Більше того, є всі підстави вважати, що в них прекрасні стосунки з українським Президентом Порошенко.

Українцям, щоб нормально зреагувати, треба не підтримувати ні тих двох на виборах, ні чинного Президента. Іншого способу немає. Медведчук є уповноваженим представником Порошенка в РФ, тому треба, щоб вони несли спільну відповідальність.

 Степан Хмара, дисидент:

Це явно передвиборча технологія. Головною фразою були слова Бойка, що він буде в коаліції з Тимошенко. Тобто їм головне понизити рівень одного з основних конкурентів Порошенка. От і все. Їх явно послав наш Президент, вони ж не самі їздили… Тим більше, що у нас немає сполучення з Москвою.

«Без Порошенка це було б нереально»

Без Порошенка це було б нереально, ці всі комбінації сплановані на Банковій.

Українцям треба не бути ідіотами і не голосувати за Петра Порошенка. Хоч вибір невеликий і не ідеальний, але ще один термін Порошенка може мати катастрофічні наслідки для держави.

Сергій Гайдай, політтехнолог:

Такий візит без дозволу української держави не міг би відбутися, і за нього відповідальний Порошенко. У нас перекритий злітний простір, тому чартер Медведчука так просто б не вилетів. Більше того, відсутність будь-яких санкцій проти цих політиків теж говорить багато про що, адже вони не просто порушили кордон, а взаємодіяли з російським керівництвом. У нас такі штрафи застосовуються для тих, хто порушує в’їзд у Крим, а вже тут все було однозначно. Тобто це була домовленість Порошенка з Медведчуком і Бойком.

Мені особисто здається, що ніякої користі для двох останніх від такого візиту не було, навіть не зважаючи  на те, що вони давали важливий сигнал своєму електорату до виборів. Ключовим моментом була заява Бойка, коли той сказав, що він готовий співпрацювати з Тимошенко, але вона від такого відхрестилася. Я думаю, що ця операція, була запропонована самим Порошенко, щоб вони продемонстрували проросійську позицію і наголосили на причетності до його основного конкурента. А що він пообіцяв взамін цим «амбасадорам», можна лише здогадуватися. Хоча скоріш за все це бізнес-інтереси і таємна політична взаємодія. Інших пояснень немає, тим паче, що цей візит взагалі не мав ніякого сенсу, бо і в Бойка і в Медведчука немає повноважень для жодних домовленостей щодо постачання газу й економічних взаємодій.