Національна агенція з питань запобігання корупції у фінансових звітах 17-х кандидатів у Президенти і виявило порушення. Найчастіше виявляли наявність податкового боргу у суб'єктів, які здійснювали внески, а також вказання неповних даних.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Порушення знайшли у проміжних фінансових звітах, зокрема, кандидатів із високими рейтингами: шоумена Володимира Зеленського, лідера ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко, лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка та кандидата від "Опозиційної платформи — За життя "Юрія Бойка.

У звіті Зеленського зафіксували непогашений податковий борг (близько 3,8 млн грн). Це є підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення. Крім того, розпоряднику накопичувального рахунку (Івана Баканова) виборчого фонду цього кандидата повідомили про те, що внески до виборчого фонду робила особа, яка, відповідно до закону, не могла здійснювати такий внесок. Розпорядник відмовився отримувати такий лист, через що НАЗК 25 березня спрямувала до поліції матеріали про можливі ознаки кримінального злочину.

Аналіз звітів Юлії Тимошенко показав невідповідність його оформлення і внесених звітних даних вимогам законодавства.

Аналіз звіту Анатолія Гриценко свідчить про наявність непогашеного податкового боргу (понад 10,5 млн грн).

Також зафіксували аналогічне порушення, як у Зеленського: внески робила особа, яка за законом не могла їх здійснювати. Від отримання такого листа розпорядник також відмовився: НАЗК скерувала матеріали про можливі ознаки кримінального правопорушення до Нацполіції.

У звіті Бойка також є непогашений податковий борг (близько 2 млн грн).