Про це заявив глава регіональної адміністрації Гонконгу Лян Чженьін в своєму відео зверненні, передає «Німецька хвиля». 

«Ситуація, ймовірно, може вийти з-під контролю і матиме серйозні наслідки для громадського порядку і безпеки», - сказав він.

Ніч на неділю, 5 жовтня, в Гонконзі пройшла спокійно, відзначає агентство dpa. Зіткнень між протестуючими і поліцією не було. Напередодні склалася напружена ситуація, так як очікувалося, що правоохоронці перейдуть в атаку і спробують витіснити демонстрантів з центральних вулиць.

Пред'явивши ультиматум, влада пояснила свою вимогу до протестувальників необхідністю відновити нормальну роботу адміністративних органів, а також створити умови для того, щоб «діти могли спокійно ходити в школи».  

До масових протестів привели плани влади КНР в 2017 році ввести в Гонконзі нове виборче законодавство, яке, хоч і дозволить прямі вибори керівництва Спеціального адміністративного округу Сянган (офіційно назву Гонконгу після об'єднання з Китаєм - Ред.), Але при цьому дозволить Пекіну відбирати кандидатів для місцевих виборів.

Нагадаємо, демонстранти в Гонконгу обіцяють продовжувати масові протести, якщо голова адміністрації Гонконгу Лян Чженьїн не подасть у відставку. Зокрема, вони оголосили, що у четвер займатимуть урядові будівлі. 

Натомість голова адміністрації заявив, що у відставку не збирається.

Нагадаємо, минулого місяця Пекін вирішив, що дозволить населенню Гонконгу самим обирати свого лідера в 2017 році. Однак претендувати на цю посаду можуть лише кандидати, яких затвердив призначений Пекіном комітет. Це означає, що китайський уряд може вручну обирати претендентів.

Це стало причиною акцій протестів.

Після силових спроб поліції розігнати протестантів на вулиці вийшло ще більше людей. 

Як писав «Вголос», 2 жовтня у Гонконзі створився «Антимайдан» – на вулиці вийшли люди, які не підтримують антиурядові акції протесту.

4 жовтня поліція затримала 19 китайських «тітушок», які брали участь в бійках і зіткненнях з демонстрантами.