Влада західних областей України мають намір заборонити продаж комп'ютерної гри "Операція Галичина", а також розшукати і притягти до відповідальності її розробника. Про це повідомило у вівторок ІТАР-ТАРС із посиланням на адміністрацію Львівської області. "Гра, у якій російський спецназ убиває галичанина, "стала дійсним шоком для місцевих чиновників", повідомляють джерела у владних структурах регіону.

"Гравцям пропонується відчути себе бійцями російського спецназу, засланими для наведення порядку на Західній Україні. Сюжет розвертається в 2008 році, коли "на президентських виборах в Україні перемагає проросійський кандидат Сергій Гришков", говориться в повідомленні агентства. Також повідомляється: "Традиційно, західні області не визнають результатів виборів і грозять, що не будуть підкорятися новому президенту; Україна звертається до Росії з проханням допомогти відновити територіальну цілісність країни. Прибулий спецназ знаходить і знищує бази бойовиків".

Крім того, у повідомленні пояснюється: "Реклама комп'ютерної гри розміщена на сайте української студії "Едем" із Дніпропетровська, де вказується, що виробником є компанія NeoGame. Однак нікому з власниками цієї компанії зв'язатися поки не вдається. Тим часом диск із грою активно розпродається".

Вивчення асортименту українських магазинів, які подають комп’ютерні ігри, проведене "Лентой.Ру", дозволяє зробити висновок, що мова йде не про оригінальну розробку, а про піратську модифікацію одного з випусків відомого тривимірного шутера Ghost Recon виробництва франко-американської студії Ubisoft. В оригінальній серії ігор головним героєм є американський спецназовець, що виконує завдання в різних крапках світу, у тому числі "у Росії в 2008 році", де до влади нібито прийшли комуністи.

Антиукраїнська тематика, як видно, була впроваджена в гру виробниками контрафакту. Методика поширення нелегально модифікованої гри дозволяє припустити, що її розробники мали на увазі навмисну провокацію і завчасно вжили заходів для того, щоб їхньої особи не були встановлені.