Олексій Гарань наголосив, що теперішній виборчий процес уже показує, що вибори будуть недемократичними. Основну ставку влада робить не на те, що буде відбуватися в день голосування.

«Основна ставка робиться на сам виборчий процес – коли кандидати від влади отримують перевагу. І ми бачимо це і по процесу формування комісій, і по тиску на ЗМІ, і по тиску на кандидатів від опозиції», – зазначив політолог.

Він додав, що інтрига полягає в тому, чи в такому вигляді українські вибори визнає світова спільнота.

«Інтрига полягає в тому, що скаже міжнародна спільнота про ці вибори. Тобто очевидно, що вони будуть констатувати, що це є відкат назад, що були порушення, що вибори не є вільні. Але виникає питання – визнавати чи не визнавати. Бо якщо не визнавати, то що далі робити?», – сказав Олексій Гарань.

Він зауважив, що якщо зараз слухати виступи і Януковича, і Грищенка,  то «як тільки справа Тимошенко або резолюція конгресу, то вони вже як мантри говорять, що «поговоримо після виборів, бо ми проведемо вибори демократично».

«Виявити фальсифікацію у 225-ти округах важче, і важче довести, що вони вплинули на виборчих процес. Я думаю, що влада готується до того, що вони зможуть, не залежно від того, хто займе перше місце, за рахунок так званих незалежних мажоритарників сформувати більшість, а потім сказати, що вибори відбулися», – додав політолог.