Про це повідомила прес-служба Львівської крайової організації ННРУ.

Як зауважив депутат, причина кризової ситуації з казначейськими платежами, що особливо загострилася сьогодні, полягає у позиках, які надаються Пенсійному фонду України для покриття тимчасових касових розривів.

«Маємо справу з системним явищем – величезною дірою у Пенсійному фонді, яку влада старанно приховує. Навіть офіційні публікації з відповідними цифрами прибираються з сайтів органів влади. Зокрема, як можемо пересвідчитися отут: « Станом на 28.11.2012 заборгованість Пенсійного фонду за позиками, наданими для покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду України за рахунок коштів ЄКР відповідно до статті 43 Бюджетного кодексу України, становила 49,8 млрд. гривень».

Депутат наголошує, що у цьому ж повідомленні влада вказує, що рівень проблем у органах місцевого самоврядування є істотно нижчим: «Станом на 28.11.2012 з початку року органами Казначейства надано 32 433 позик місцевим бюджетам на загальну суму 41,24 млрд. грн. Обсяг заборгованості місцевих бюджетів за такими позиками становить 1,09 млрд. грн.»

«Зрозуміло, що в даних умовах органам місцевого самоврядування немає ніякої надії на проведення платежів з місцевих бюджетів по незахищених статтях. І проблема тут не в органах казначейства, котрі є заручниками ситуації, оскільки законодавство їх зобов'язує надавати позики Пенсійному фонду за рахунок всіх ресурсів які обліковуються у органах казначейства. Ці гроші будуть просто з'їджені державою, котра наплодивши чимало змін пенсійного законодавства не підкріпила їх реальним грошовим ресурсом. Як наслідок, матимемо чергове списання боргів Пенсійному фонду України та перенесення всіх платежів з місцевих бюджетів на перший та другий квартал 2013 року», – підкреслив депутат обласної ради від Народного Руху України.

«Така ситуація повторюватиметься, якщо ми й надалі будемо запізніло приймати місцеві бюджети та переносити всі платежі по видатках розвитку на третій та четвертий квартали бюджетного року», наголосив Олександр Ганущин.