Контрольована республіканцями палата так і не пішла на поступки, та не відмовилась від внесення у бюджет пункту про реформу охорони здоров’я Obamacare, яка є одною з головних ініціатив президента США Барака Обами.

Тричі це питання вносили цього тижня в законопроект про бюджет, натомість конгресмени намагались скасувати її фінансування, затримати початок реалізації на рік, відтермінувати припис мільйонам американців придбати медичне страхування і скасувати субсидії на страхування для конгресменів та членів адміністрації. Сенат, де одно партійцям Обами належить більшість, відхилив усі ці поправки.

Востаннє сенат проголосував проти близько десятої години вечора.

Президент США заявив, що республіканці діють безвідповідально політизуючи бюджетний процес. Також Обама зазначив, що медична реформа буде реалізована незалежно від обговорення фінансування держструктур. Натомість самі республіканці називають ініційовану Обамою медичну реформу не справедливою.

Через відсутність бюджету в першу чергу постраждають усі державні установи, які припинили свою роботу в північ на вівторок за місцевим часом. Вони тепер на мають фінансування через відсутність затвердженого бюджету. Багато працівників держструктур віднині відправлені у відпустку. Це зачепить близько мільйона людей, включаючи чиновників держструктур, податківців, цивільних працівників збройних сил.

Туристи зіштовхнуться із закриттям музеїв та національних парків.

Вимушені відпустки світять і 400 цивільним працівникам Пентагону. Найбільше припинення фінансування вдарить по НАСА, де у вимушені відпустки підуть 97% працівників крім тих, хто відповідає за роботу Міжнародної космічної станції.

Джерело: РАІ Новини