Львівська обласна влада застосовує механізм відкріпних талонів та збору паспортів виборців з метою контролю результатів голосування у другому турі президентських виборів. Про це сьогодні на прес-конференції заявив керівник Львівського обласного виборчого штабу Віктора Ющенка Петро Олійник.
„У Львівській області до другого туру виборів влада масово застосовує механізм відкріпних талонів та збору паспортів, намагаючись таким чином проконтролювати волевиявлення або не дати проголосувати 40-50 тис. громадянам. В цей процес вже включено: ДПІ, митниця, УМВСУ, працівники Укрзалізниці, автоперевізники, працівники соціальної сфери, працівники медицини, лісники, підприємці. Застосовуючи жорсткий тиск на своїх працівників погрожуючи звільненням, керівники цих установ намагаються вплинути на їх голос. По всіх структурах, які працюють по відкріпних талонах, включений механізм вилучення паспортів. Окрема група людей їздить по області і за 100-200 грн. бере в оренду на день виборів паспорти”, ― розповів Петро Олійник.
„У податкових органах області відбулись наради з працівниками районних ДПІ, ДПІ у м. Львові, ДПА у Львівській області щодо другого туру виборів президента України. На даній нараді була дана чітка вказівка кожному працівнику принести і здати за будь-яких обставин відповідальній особі до дня виборів по 3 відкріпні посвідчення і безпосередньо у день виборів два виборчі бюлетені. Працівників вищих ланок зобов’язали через бізнес отримати по 4-5 відкріпних посвідчень”, ― стверджує Олійник.
„Начальник управління ДП «Львівського обласного автотранспортного підприємства» Ігор Дума дав вказівку начальникам автоколон до 18 листопада зібрати паспорти у всіх працівників АТП у Львівській області під приводом перереєстрації підприємства, хоча процедура перереєстрації не вимагає наявності паспортів працівників. На сьогоднішній день зібрано паспорти в працівників АТП № 14631. Збір паспортів може призвести до того, що працівники АТП не зможуть проголосувати на повторних виборах Президента України 21 листопада 2004 р.”. ― говорить Петро Олійник.
За окремою програмою працює народний депутат Петро Писарчук" який змушує брати відкріпні талони та здавати паспорти працівників ринку „Південний"”, — повідомив Петро Олійник.
„Паспорти вилучаються або вилучаються їх ксерокопії, або купуються за 100-200 грн. і більше.
В кожній тюрмі була проведена зустріч з авторитетами, і ув’язненим було сказано, що їм будуть підкинуті наркотики та інші речі, і їм будуть продовжені терміни ув’язнення , якщо не буде здано 100-відсоткове голосування за Януковича”, — додав Петро Олійник.
За словами Петра Олійника, „вперше відбувається таке брутальне порушення Конституції України”.
„Сьогодні реально антизаконним процесом виборів на Львівщині керують Сергій Медведчук, Ігор Адамчук, Олег Сало, Мирослав Хом’як, Роман Козак, Скиба, Добровольський, Дзвінка, Курочка”, — зазначив Петро Олійник.
Усіх вище перерахованих осіб, на думку Петра Олійника, чекає „тюрма. Банальна тюрма. Від 3 до 6 років”.
Петро Олійник повідомив, що за усіма переліченими фактами подані відповідні запити у органи влади та ЦВК.
21 листопада в Україні відбудеться другий тур президентських виборів.