З такою пропозицією, як передає Tengrinews, виступив експерт Коаліції за «зелену економіку» Сергій Івлєв.

«Наприклад, є технологія створення будинку з грунтоблоков. Будинок робиться з мішків землі», - зазначив Івлєв, виступаючи на «круглому столі», присвяченому питанням «зеленого» будівництва.

«Є технології з бамбука і технічних конопель. У Казахстані таких будинків немає, але є в світі дуже багато прикладів. Ми повинні зараз таке ініціювати», - пояснив він.

Експерт додав, що існуючі технології дозволяють при використанні природних матеріалів будувати житло, що витримує великі перепади температур і є  сейсмостійким. За його словами, людині, яка бажає самостійно побудувати собі екологічне житло, воно обійдеться в 30-50 доларів за квадратний метр.

Як повідомлялося раніше, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв затвердив концепцію переходу до «зеленої економіки». Її основними принципами були названі підвищення продуктивності ресурсів, підвищення відповідальності за їх використання, модернізація економіки, а також «формування екологічної культури в бізнесі і серед населення».

Концепція розрахована на три етапи, реалізація яких планується в період з 2013 по 2050 роки. Щорічно Казахстан має намір інвестувати в «зелену економіку» кошти в розмірі двох відсотків ВВП.

Джерело: Лента