Арт-фестиваль «Парад левів у Львові» добіг кінця. Двадцять один лев милував око львів’ян та гостей міста протягом двох тижнів. Усі охочі могли проголосувати за вподобаного лева та придбати невелику кольорову статуетку, щоправда не розмальовану.

І от в неділю, після голосування, леви були виставлені на аукціон в одному із львівських нічних клубів.

За підрахунками організаторів, фестиваль відвідало понад 250 тисяч чоловік. Левом глядацьких симпатій став «Кавово-шоколадний лев» (художник - Олександра Новацька), який набрав 3655 голосів. Друге місце посів «Пивний лев», розмальований львівським художником Юрієм Кохом (2692 голоси). «Лев-франт», якого розмальовували Олег Скрипка та Ореста Гураль, посів третє місце.

А от на аукціоні найбільші суми були сплачені зовсім не за тих левів, що сподобалися пересічним львів’янам та туристам.

До нічного клубу, у якому відбувався аукціон, вже о пів на сьому вечора почали з’їжджатися гості. На жаль, побачити, як відбувався аукціон, не вдалося. Єдиним ЗМІ, якому було дозволено знімати подію, виявився ТРК «Люкс». Решта журналістів змогли потрапити до місця проведення аукціону лише після його закінчення.

Близько сорока учасників аукціону не шкодували коштів, аби придбати вподобаного Лева. Як вдалося дізнатися Каві від організаторів аукціону, «леви все-таки потрапили у ті руки, які планували їх отримати».

Найдорожчим серед левів став «Футбольний» – його придбав ФК Карпати за 60 тисяч гривень. Хазяїном «Порцелянового лева» за 50,2 тисяч стала будівельна компанія «Нове місто». Трійку найдорожчих левів замкнув Пивний лев, придбаний за 40 тисяч Львівською пивоварнею.

Цікаво, що покупці левів не обмежилися одним лотом. Здебільшого ці люди купували по два-три лева.

Лева, якого розмальовував сам міський голова Львова, придбав за 17200 гривень Голова Ради Товариства «Технопарк ЛЗТА» Юрій Ситник. Пан Ситник розказав Каві, що спочатку не планував купляти творіння мера.

«Не те, що він мені не подобається – він мені подобається, але я не збирався змагатися, піднімати ціну і так далі. Тобто у попередньому леві це було свідоме рішення, що він цікавий і хотілося його придбати. А другий ситуативно, просто якось втягнувся у процес. Але зараз цим дуже тішуся. Ну бо це якась знакова річ, я придбав лева міста Лева, якого розмальовував особисто мер», - розказав Юрій Ситник.

Про те, де стоятиме «Тато Лев», пан Юрій ще не знає: «Що стосується Тата-Лева, де приймав участь Андрій Іванович, то я думаю, ми будемо радитися. Це питання чисто коректності. Тому я пораджуся з ним(Садовим), де його встановити.» Також пан Ситник придбав «Лева Тигровича», який коштував йому 20,5 тисяч гривень.

Ще два леви львів’яни зможуть побачити у Клубі достойних львів’ян. Керівник фракції «Пора» у Львівській міськраді Петро Адемик придбав на аукціоні 3 леви, зокрема «Всевидячого лева» ( за10 тисяч гривень), «Лева-Фенікса» (7 тисяч гривень) та «Лева-Підростайка» (8 тисяч гривень). Пан Адамик розказав Каві, що два придбаних ним леви стоятимуть на сцені у клубі «Культ».

Лева глядацьких симпатій – «Кавово-шоколадного лева» ( за 15 тисяч гривень), та «Квіткового лева» (теж за 15 тисяч) купив екс-радник Президента України Ігор Гринів. «Я гадаю, що мої пріоритети збігаються з пріоритетами усіх львів’ян, він не даремно виграв конкурс глядацьких симпатій. Бо я так само львів’янин і великий фанат як кави, так і чоколяди», - сказав Ігор Гринів.

А «Квіткового лева» пан Гринів придбав, бо захоплюється творчістю львівської художниці Лесі Квик. Де стоятимуть Леви, пан Гринів ще не вирішив. Каже, принциповим для нього була доброчинність акції.

«Лева-франта» (за 35 тисяч гривень), «Лева-люкса» (за 16 тисяч) та «Дитячого лева» (за 8 тисяч) придбав депутат Львівської облради від фракції «Наша Україна» Богдан Буца. «Лева-химеру» придбав мер міста Андрій Садовий за 15 тисяч гривень. «Леополя» (10 тисяч гривень), «Охоронця міста Лева» (18 тисяч гривень) та «Бога ночі» (11,5 тисяч гривень) купив невідомий. «Джі л’Амур» (10,2 тисяч) та «Передсвітанок» (5,7 тисяч), а також «Львівський» (10 тисяч) та «Сонячний» (17,4 тисяч) леви знайшли собі по одному власнику.

Загалом «левовий» фестиваль зібрав понад 400 тисяч гривень. Ці кошти підуть на облаштування дитячих майданчиків у Львові.

kava.lviv.ua