Підприємці впевнені, місто забере їх торгові площі за копійки.

З протестом проти переведення «Привокзального» у комунальну власність власник  торгових площ сьогодні прийшли на засідання виконавчого комітету, в порядок денний якого винесли питання ринку. Як інформує кореспондент Вголосу, підприємці та їх працівники з плакати зайшли в міську раду і занили коридор біля малої сесійної зали, де відбувалось засідання виконкому.

На засіданні виконкому міський голова Андрій Садовий і справді запропонував викуп ринку. Втім запевнив, на це мусить бути згода усіх сторін: власників павільйонів, орендарів і тих, хто здійснює там торгівлю.

«Є пропозиція, щоб цей ринок був повністю комунальним і там був один власник – це громада міста Львова. Треба пройти всю необхідну процедуру, щоб вона відповідала чинному законодавству. Тобто згоду повинні дати всі власники, а це більше 100 людей, ми до них звертаємось, щоб вони дали згоду на викуп їх майна, якщо вони у відповідний термін відмовляються продати, тоді включається другий механізм – приймається рішення про викуп майна для суспільний потреб, в чинному законодавстві є таке положення», – зазначив Садовий.

Він запевнив, місто передбачить в бюджеті фінансування на викуп торгових площ у їх власників.

«Я готовий, щоб цей ринок був повністю комунальним, якщо згода всіх власників є, ми готові передбачити кошти в бюджеті Львова і це все викупити, щоб місто було одним власником. Але ще раз наголошую, якщо згода є, якщо її немає, тоді починається складана процедура, яка буде передбачати серйозні судові тяжби», – зазначив він.

Втім власники павільйонів продавати їх місту відмовляють категорично. Люди впевнені, згідно з оцінкою БТІ, павільйони доведеться продати за копійки.

«А який зміст нам продавати. Мені 50 років, куди я піду? Під міську раду з капелюхом стояти? За що я буду жити?», – обурюються підприємці.

«А робочі місця? В нас працюють наймані працівники, в нас оформлені люди, ми сплачуємо податки, ми сплачуємо до Пенсійного фонду, нарахування як підприємці, платимо заробітну плату. Це виходить рейдерське захоплення. А під міську раду приходили люди, які не мають офіційних документів на торгівлю. Вони хочуть стати на тротуарі, поторгувати і піти»,  – заявляють власники павільйонів.

Валерій Веремчук, депутат Львівської міської ради, викуп ринку містом не вважає вирішення проблеми, адже тоді, за його словами, доведеться викуповувати усі ринки в місті, а на це в бюджеті забракне коштів.

«Маю інформацію, що люди в масках ще на одному ринку зараз «наводять порядок». Якщо місто готове сьогодні викуповувати всі ринки і переводити в комунальну власність, то в нас тоді не буде шкіл, садочків, ремонтів, трамваїв і всього решта, я це говорю відповідально, як людина, яка володіє орієнтовними даними про величину бюджету розвитку», – заявив він.